Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 11-05-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
4.02.2020

Rozkład jazdy KD - konsultacje. Otwarcie ofert w kolejnym przetargu na węzły przesiadkowe

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przeprowadza konsultacje społeczne dotyczące nowej oferty przewozowej. Badanie opinii dotyczy planowanych rozkładów 2020/2021. Uwagi i sugestie możemy składać do 12 lutego. Ostatniego dnia stycznia natomiast otwarte zostały oferty w przetargu na węzły przesiadkowe w Siechnicach i Św. Katarzynie.

Siechnice: Rozkład jazdy KD - konsultacje. Otwarcie ofert w kolejnym przetargu na węzły przesiadkowe
fot. fot. Koleje Dolnośląskie

Choć na kształt oferty przewozowej wpływa wiele czynników, takich jak ograniczenia taborowe czy środki finansowe, Urząd Marszałkowski deklaruje otwartość na postulaty zgłaszane przez mieszkańców. Często jakość komunikacji nie zależy jedynie od infrastruktury, ale również od dobrej organizacji. Konstruktywne uwagi i opinie pasażerów oraz osób zainteresowanych koleją mogą przyczynić się do wprowadzenia usprawnień. Urząd Marszałkowski zapewnia, że każde zgłoszenie zostanie rozpatrzone, a każdy zgłaszający uwagi otrzyma mailową odpowiedź.

Wnioski, uwagi i sugestie należy przesyłać na wypełnionym formularzu (link tutaj). Maila z dołączonym formularzem należy wysłać na adres email [email protected] do dnia 12 lutego 2020 r. w tytule wpisując: "Badanie opinii społecznej RJP 2020/2021". Aby wniosek mógł być rozpatrywany należy podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych (również dostępną w dołączonym formularzu).
 

Rekordowy rok Kolei Dolnośląskich

W styczniu Koleje Dolnośląskie pochwaliły się rekordowym wzrostem liczby przewiezionych pasażerów - w 2019 roku było ich blisko 14,1 mln. To 20% więcej podróżnych niż rok wcześniej. W 2019 roku Koleje Dolnośląskie uruchomiły 4 nowe połączenia.
 

Dowozowa linia autobusowa do stacji PKP w Siechnicach, kolejny przetarg na węzły przesiadkowe

W Siechnicach planowane jest utworzenie linii dowozowej do Stacji Kolejowej PKP. Ma się to stać po uruchomieniu węzła przesiadkowego w rejonie ulicy Kolejowej. Obecnie trwa rozpatrywanie czterech ofert złożonych w kolejnym przetargu na realizację inwestycji w Siechnicach i Świętej Katarzynie. Gmina Siechnice przeznaczyła na ten cel 6,78 mln zł, podczas gdy wykonawcy zażądali kwot od około 13 mln do prawie 16 mln zł. Otwarcie ofert odbyło się 31.01.2020 r., w przetargu wystartowało czterech wykonawców. Nie została jeszcze opublikowana ostateczna decyzja.

Poniżej wizualizacje węzłów w Siechnicach i Świętej Katarzynie:

Wczytuję komentarze...