Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
11.05.2020

Wybrane obiekty sportowe otwarte - tylko dla klubów sportowych [aktualizacja]

Urząd Miejski w Siechnicach wraz z Siechnicką Inwestycyjną Spółką Komunalną poinformował o obiektach, które jako pierwsze zostaną oddane do użytku lokalnym klubom sportowym i organizacjom pozarządowym.

Siechnice: Wybrane obiekty sportowe otwarte - tylko dla klubów sportowych [aktualizacja]

Aktualizacja (15.05.2020): Orlik w Siechnicach (boisko piłkarskie i wielofunkcyjne) będą otwarte w weekendy (począwszy od 16.05) dla wszystkich mieszkańców gminy. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna – tel. 600-813-330.

---

Obiekty udostępnione klubom sportowym i organizacjom pozarządowym prowadzącym zajęcia dla dzieci i młodzieży:

  • Stadion Lekkoatletyczny w Siechnicach,
  • Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Siechnicach,
  • Boiska wielofunkcyjne (nr 1 i nr 2) w Siechnicach,
  • Kort tenisowy (nr 1 i nr 2) w Siechnicach,
  • Orlik (boisko piłkarskie) przy Szkole Podstawowej nr 1 w Siechnicach,
  • Orlik (boisko wielofunkcyjne) przy Szkole Podstawowej nr 1 w Siechnicach.

Zgodnie z założeniami rozporządzenia Rady Ministrów na obiektach w ramach prowadzonego treningu może znajdować się 6 osób i trener. Na kortach tenisowych limit ten wynosi 4 osoby oraz trener.

Zarządca obiektów podkreśla, że obecnie wskazane obiekty gminne mogą być wykorzystywane wyłącznie przez kluby sportowe i organizacje pozarządowe do celów prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży.

Na obiektach obowiązują ograniczenia, m.in. weryfikacja liczby osób, restrykcyjne zasady dot. dezynfekcji urządzeń i sprzętu, odstępy czasowe między grupami.

W najbliższych dniach analizowane będą wprowadzone rozwiązania. Dopiero wtedy rozważane będzie otwarcie poszczególnych obiektów dla grup niezrzeszonych w klubach sportowych.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w kontekście obiektów sportowych znajdziemy również w serwisie gov.pl/koronawirus. Jednocześnie należy przestrzegać zasad ustalanych przez jednostki prowadzące obiekty. To one na podstawie możliwości dostosowania do nowych norm sanitarnych decydują o funkcjonowaniu obiektów sportowych.

  • Więcej
  • w kategorii sport
Wczytuję komentarze...