Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
4.04.2019

Światła na WOW już działają. Postępy w przygotowaniach do budowy kolejnych odcinków

Zakończyła się budowa sygnalizacji świetlnej na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Nowe światła mają poprawić bezpieczeństwo oraz ułatwić przecięcie drogi w rejonie Świętej Katarzyny i Zacharzyc. W ostatnich tygodniach zapadły również decyzje, które przybliżają nas do budowy kolejnych odcinków obwodnicy.

Siechnice: Światła na WOW już działają. Postępy w przygotowaniach do budowy kolejnych odcinków

Od połowy marca działają światła na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 372 (Wschodnia Obwodnica Wrocławia) z drogą powiatową nr 1937D (rejon Św. Katarzyna - Zacharzyce). Inwestycja ta ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku oraz zapobiec licznym stłuczkom i wypadkom, które miały tu miejsce wcześniej.

Przetarg na budowę sygnalizacji ogłoszono w marcu 2018 roku. Wykonawcę udało się wyłonić dopiero w lipcu, w drugim postępowaniu. Początkowo inwestycja miała zakończyć się do 30 listopada 2018 roku. Jej całkowity koszt to 440 tysięcy złotych (w tym 50 tys. zł. z budżetu Gminy Siechnice).

Również w marcu Wojewoda Dolnośląski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Oznacza to, że nie ma już żadnych przeszkód, by zacząć prace ziemne. Odcinek Łany – Długołęka rozpocznie się rondem na ul. Strachocińskiej we Wrocławiu i przebiegać będzie przez rejon miejscowości: Dobrzykowice, Kiełczówek, Kiełczów, Piecowice aż do skrzyżowania z Łącznikiem "Długołęka" Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Nowym fragmentem trasy mamy pojechać w listopadzie 2020 roku.

Najwięcej emocji przy budowie obwodnicy budzi południowy jej odcinek - z Żernik Wrocławskich do Bielan Wrocławskich. Na początku marca ogłoszono przetarg na jego budowę. Wielokrotnie inwestycja ta była blokowana przez mieszkańców wsi Wysoka, przez którą przebiegać ma obwodnica. Czy tym razem uda się wyłonić wykonawcę i dokończyć brakujący odcinek drogi? Czas pokaże, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to spornym fragmentem trasy mamy pojechać w 2022 roku.

Zobacz też: Co dalej ze Wschodnią Obwodnicą Wrocławia?

Wczytuję komentarze...