Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 05-12-2020
Termy Jakuba w Oławie
4.04.2019

Polska Liga Korfballu w Siechnicach - zaproszenie na mecz

W najbliższą niedzielę w hali sportowej w Siechnicach odbędzie się mecz w ramach Polskiej Ligi Korfballu. Drużyna Defenders Korfball Wrocław podejmie aktualnych Mistrzów Polski - zespół MegaSports Warszawa. Czym jest korfball? Prezentujemy zasady gry.

Siechnice: Polska Liga Korfballu w Siechnicach - zaproszenie na mecz

Korfbal to koedukacyjna gra zespołowa, której wiele elementów podobnych jest do koszykówki czy piłki ręcznej. Zespół składa się z ośmiu osób: czterech mężczyzn i czterech kobiet. Punkty zdobywa się poprzez wrzucenie piłki o wymiarach piłki nożnej do kosza umocowanego na 3,5 metrowym słupie (bez tablicy). Drużyna ma 25 sekund na rozegranie akcji ataku. Podczas gry nie wolno kozłować, przemieszczać się z piłką ani podawać piłki z rąk do rąk bez fazy lotu piłki. Gra jest bezkontaktowa - nie jest dozwolone przepychanie się, a nawet wyrywanie piłki z rąk przeciwnika.

Mecz odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 10:30 w hali sportowej w Siechnicach, przy ul. Księżnej Anny z Przemyślidów 6. Drużyna Defenders Korfball Wrocław zagra jako gospodarz. Mecz rozgrywany będzie w ramach 7 kolejki Polskiej Ligi Korfballu.

Film promujący Korfball podczas The World Games 2017 we Wrocławiu:


Prezentacja dyscypliny i zasady gry:

  • Więcej
  • w kategorii sport
Wczytuję komentarze...