Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-06-2021
Pomysł na prezent - mapa gwiazd
Reklama w serwisie · Kup banner online
10.03.2019

Komunikacja w Gminie Siechnice. Zobacz, gdzie zgłaszać uwagi [aktualizacja]

Od 1 marca organizację komunikacji w naszej gminie przejął Urząd Miejski. Zlikwidowane zostały dotychczasowe linie, wprowadzone zostały m.in. nowe trasy i rodzaje biletów. Zmiany wywołują wiele emocji i komentarzy wśród Mieszkańców. Podpowiadamy, gdzie zgłaszać wszelkie skargi, sugestie i uwagi.

Siechnice: Komunikacja w Gminie Siechnice. Zobacz, gdzie zgłaszać uwagi [aktualizacja]

Aktualizacja (13.03.2019): Uwagi do Urzędu Miejskiego należy zgłaszać do środy, 20 marca 2019 roku.

W związku z wprowadzeniem dużych zmian w komunikacji, likwidacją wielu połączeń, składam oficjalną skargę na tego typu działania, bez konsultacji. Rozkład jazdy jest w totalnym nieładzie, trudno dostępny i nieczytelny. Poza tym zlikwidowano zupełnie wiele istotnych dla mnie połączeń np. Galeria Dominikańska- Radomierzyce, Biestrzyków. Rozbicie każdego numeru na cztery osobne rozkłady. pn-czw., pt, sob., niedz. Brak jakiejkolwiek informacji na stronie Wrocławskiej i na Jak Dojadę. Częstotliwość odjazdów z Galerii Dominikańskiej zmniejszyła się drastycznie o połowę. Przykro mi jest, że tak Państwo traktują pasażerów

To jeden z kilku maili dotyczących komunikacji, które otrzymaliśmy w ostatnim czasie. Przypominamy, że to Urząd Miejski po ostatnich zmianach jest odpowiedzialny za organizację komunikacji w naszej gminie. To do niego należy kierować wszystkie uwagi, sugestie i skargi dotyczące rozkładów jazdy czy też tras kursujących od marca autobusów linii 800 - 860. Można to zrobić pisemnie lub mailowo na adres [email protected]. Jak zapewnia Urząd przekazane wnioski mają być analizowane.

Pragniemy także przypomnieć, że serwis który Państwo w tej chwili czytają jest niezależnym portalem prowadzonym przez i dla Mieszkańców, a nie przez władze samorządowe. Od ponad 15 lat staramy się informować o ważnych dla lokalnej społeczności tematach i wydarzeniach - będąc jednocześnie częścią tej społeczności.

Wyjaśnijmy także dlaczego w tej chwili nie znajdą Państwo nowych rozkładów w serwisie komunikacja.siechnice.com.pl, miejskim Wrocławia, Jakdojade czy też Google Maps. Dane o rozkładach nowych linii 800 - 860 nie są publikowane w ustandaryzowanym formacie na którym opierać się mogą twórcy aplikacji. Wcześniej informacje takie były udostępniane spójnie (jak dane wrocławskiego MPK) w ramach platformy Otwarte Dane Wrocław. Po zmianach wymienione wcześniej portale nie mają bezpośredniego dostępu do danych przewozowych. Obecnie możemy jedynie prezentować Państwu graficzne zestawienie rozkładów, które znaleźć można w artykule Nowe linie autobusowe od 1 marca - rozkłady jazdy. Pracujemy nad innymi możliwościami i monitorujemy temat.

Wczytuję komentarze...