Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Czym są rękawiczki nitrylowe oraz gdzie kupić?

Podczas pracy w laboratorium lub z niebezpiecznymi substancjami, niezwykle ważna jest ochrona siebie i osób przebywających w danym pomieszczeniu. Jeden nieostrożny ruch może spowodować poważny wypadek, dlatego tak istotne jest przestrzeganie zasad BHP i reguł narzuconych przez sam ośrodek. Oprócz kombinezonu roboczego, osłony twarzy (w postaci maski lub przyłbicy) należy pamiętać również o ochronie dłoni, a tę zapewniają rękawiczki nitrylowe. Zapewniają swobodę działania, są antyalergiczne, a do tego nie powodują urazów podczas długotrwałego użytkowania. Poznaj rękawice nitrylowe, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne i nadają się do pracy w różnych warunkach.

Siechnice: Czym są rękawiczki nitrylowe oraz gdzie kupić?

Rękawice nitrylowe jednorazowe, czyli ochrona przede wszystkim

Jednym z kluczowych aspektów z pracą z substancjami niebezpiecznymi jest unikanie bezpośredniego kontaktu z nimi, dlatego we wszelkiego rodzaju laboratoriach, fabrykach czy przetwórniach stosuje się specjalistyczne narzędzia, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Nie zmienia to jednak tego, że i tak należy zachowywać szczególne środki ostrożności i zastosować środki zapobiegawcze, a jednym z nich są rękawiczki wykonane z nitrylu. Stosuje się je w przeróżnych branżach – od samochodowej po chemiczną i spożywczą – a wygoda tego rozwiązania sprawia, że ich możliwości są niemal nieograniczone.

Dzięki swoim właściwościom ochronnym i bakteriobójczym, są niezbędnym wyposażeniem szpitali i innych placówek medycznych, a wraz z wybuchem pandemii koronawirusa, zaczęto stosować je powszechnie i stały się one nieodzownym elementem każdej osoby, która chciała wyjść z domu. Rękawiczki nitrylowe są dostępne w różnych kolorach (najczęściej niebieskim i czarnym), dzięki czemu w łatwy sposób można przydzielić je personelowi do różnych zadań.
 

Wykonanie i dodatkowe zastosowania rękawiczek nitrylowych

Wraz z rosnącą popularnością materiałów sztucznych, rośnie również łatwość, z jaką się je wytwarza. Dlatego rękawiczki nitrylowe są obecnie tak popularne, a proces technologiczny, w trakcie którego są wytwarzane z roku na rok upraszcza się. Materiał jednak pozostaje niezmieniony – ciągle jest to syntetyczny kauczuk butadienowo-nitrylowy NBR, które mają wysoką odporność mechaniczną i nie reagują z chemikaliami. Materiał ten jest przyjazny dla alergików i jest całkowicie wolny od białek uczulających, dzięki czemu rękawiczki nitrylowe mogą być stosowane przez osoby z podrażnieniami skóry.

Oprócz powszechnego stosowania w służbie zdrowia czy innych medycznych ośrodkach, rękawice nitrylowe to również nieodzowny element osób, które pracują z olejami, smarami czy płynnymi paliwami jak nafta. Nie tylko zabezpieczają one przed uporczywym brudem, ale również chronią skórę przed szkodliwym działaniem tych substancji. Dotyczy to zarówno pracy w rafinerii czy w petrochemii, jak i mechaników samochodowych czy lotniczych, który z tego typu substancjami mają na co dzień do czynienia.
 

Rękawiczki nitrylowe – wygoda, funkcjonalność i ochrona w jednym

Co więcej, rękawiczki nitrylowe występują w wersji bezpudrowej i pudrowej (zwykle jest to skrobia kukurydziana). Komfort użytkowania sprawia, że niemal nie czuć ich podczas pracy, a do tego zapewniają doskonałą ochronę przed bakteriami, wirusami i innymi czynnikami. O tym, jak jeszcze można zwiększyć ochronę w swoim zakładzie pracy, stosując m.in. specjalistyczne obuwie, można przeczytać w artykule: Zadbaj o bezpieczeństwo i komfort pracowników, wybierając ochronne sandały z blachą.