Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
28.10.2021

Spotkanie w ramach programu Czyste Powietrze

Urząd Miejski w Siechnicach organizuje spotkanie informacyjne w sprawie rządowego programu "Czyste Powietrze". Zobacz szczegóły.

Siechnice: Spotkanie w ramach programu Czyste Powietrze
fot. mat. promocyjne programu "Czyste powietrze"

Spotkanie odbędzie się w środę, 17 listopada 2021 roku w godz. 17:00 - 19:00 w Żernikach Wrocławskich w świetlicy przy ul. Parkowej 2.

Konsultacje przeznaczone są dla Mieszkańców Gminy, którzy są:

  • właścicielami budynków jednorodzinnych lub wielorodzinnych,
  • zainteresowani uzyskaniem dofinansowania do działań termomodernizacyjnych (docieplenie budynków, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej) lub wymiany nieekologicznych urządzeń grzewczych.

"Czyste Powietrze" to program kierowany do osób fizycznych, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery w budownictwie jednorodzinnym.

Do kogo skierowany jest program? Dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Na co można przeznaczyć pieniądze? Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Ile można otrzymać? Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Więcej informacji pod adresem: czystepowietrze.gov.pl.