Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 14-04-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
5.03.2024

Sprawdź lokalizację pociągu Kolei Dolnośląskich za pomocą aplikacji Google Maps

Koleje Dolnośląskie udostępniły informacje dotyczące położenia swoich pociągów w czasie rzeczywistym poprzez technologię GPS w aplikacji Google Maps. Dzięki tej opcji możemy śledzić lokalizację pociągów na mapie i monitorować ich ruch.

Siechnice: Sprawdź lokalizację pociągu Kolei Dolnośląskich za pomocą aplikacji Google Maps

Jak skorzystać z tej funkcji? Wystarczy otworzyć aplikację Google Maps, wybrać opcję transportu publicznego oraz interesujące nas połączenie. Aby zobaczyć rozkład jazdy dla danej stacji, wystarczy kliknąć na ikonę stacji kolejowej. Następnie możemy wybrać połączenie, klikając na konkretną godzinę odjazdu.

Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich, wyjaśnia: "Usługa automatycznie przelicza czas dotarcia do danej stacji. Wystarczy wyszukać połączenie w aplikacji Google Maps lub kliknąć na konkretną stację lub przystanek kolejowy, aby uzyskać aktualne informacje".

Warto podkreślić, że usługa obejmuje nie tylko pociągi Kolei Dolnośląskich, ale również ich partnerów. Dodatkowo, Koleje Dolnośląskie jako pierwsze w Polsce wprowadziły tę usługę także dla połączeń transgranicznych, we współpracy z Czeskimi Drahami czy pociągami kursującymi na linii Drezno – Goerlitz.

Na mapach Google można także śledzić autobusy komunikacji zastępczej, w tym te kursujące do Góry, Stronia Śląskiego i Sycowa. Dzięki technologii GPS można śledzić lokalizację pociągów Kolei Dolnośląskich w czasie rzeczywistym i być na bieżąco z ewentualnymi opóźnieniami.

W czym tkwi przewaga tego rozwiązania nad już istniejącymi popularnymi aplikacjami kolejowymi? Istniejące aplikacje opierają się na informacjach przekazywanych od dyżurnych ruchu, podczas gdy system oparty na GPS działa w czasie rzeczywistym, uwzględniając na przykład sytuacje, gdy pociąg odrabia opóźnienia na trasie.

na podstawie informacji prasowej KD