Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
14.09.2021

Skarga na transport odpadów przez ul. Zachodnią [pismo, zdjęcia]

Pod koniec sierpnia otrzymaliśmy informację o uciążliwościach związanych z transportem odpadów na wysypisko zlokalizowane przy ul. Zachodniej i ul. Kościuszki w Siechnicach, za dotychczasową hałdą. Oprócz firm mających siedzibę przy ul. Zachodniej problem może dotyczyć również mieszkańców Siechnic i Radwanic, którzy narażeni są na wdychanie pyłu pochodzącego z transportów. Zamieszczamy skargę w tej sprawie i otrzymane zdjęcia.

Siechnice: Skarga na transport odpadów przez ul. Zachodnią [pismo, zdjęcia]

Nie dość, że została rozgrzebana hałda po hucie Siechnice, to jeszcze grupa osób znalazła sobie tutaj miejsce na gromadzenie odpadów pobudowlanych na prywatnych działkach. I to na pewno w ilościach wielokrotnie przekraczających ilości dopuszczalne. To gromadzenie i składowanie trwa co najmniej od początku roku 2020 (od tego okresu w ilościach hurtowych). Góra odpadów jest widoczna z ronda obwodnicy z DK94. - czytamy w otrzymanej wiadomości.

Temat opisany został szerzej w Gazecie Wrocławskiej w artykule Pod Wrocławiem wyrosło wzgórze odpadów. Norma przekroczona 65-krotnie! Kto zrobi z tym porządek?

W tej sprawie w dniu 29 czerwca 2021 r wraz z kilkunastoma firmami z ul. Zachodniej wystosowaliśmy Petycję (skargę i żądania) do gminy, pod którą podpisały się 72 osoby. Niestety burmistrz nie potrafił odpowiednio zakwalifikować tego pisma i przeciągał odpowiedź. (...) Bardzo zastanawiająca jest tutaj opieszałość organu gminy jak i innych instytucji, które powinny się tym zająć. - podsumowuje przedstawiciel jednej z firm mających siedzibę przy ul. Zachodniej.

Obecnie czekamy na odpowiedź Urzędu Miejskiego w Siechnicach. Gdy otrzymamy informację dodamy ją do artykułu

Aktualizacja: Otrzymaną odpowiedź Urzędu Miejskiego w Siechnicach zamieszczamy tutaj: (30.11.2021) Transport odpadów przez ul. Zachodnią - komentarz Urzędu Miejskiego

Zdjęcia - mat. nadesłane

  • Więcej
  • w kategorii inne