Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
13.10.2021

Parkometry przy kąpielisku Błękitna Laguna i przy hali sportowej

Choć sezon kąpielowy już dawno za nami, to przy Błękitnej Lagunie w Siechnicach zmiany. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami trwa montaż automatycznego systemu opłat za parking. Na nowo wyremontowanej drodze pojawiły się szlabany, automaty do pobierania biletów i automatyczna kasa. 

Siechnice: Parkometry przy kąpielisku Błękitna Laguna i przy hali sportowej

Jeszcze nie wiemy jak będą wyglądać opłaty w przyszłym roku, ale na pewno nastąpi mała rewolucja w samym sposobie płatności. Co roku w sezonie wakacyjnym siechnickie kąpielisko przyciąga tłumy. Sam wstęp na obiekt był bezpłatny i prawdopodobnie tak pozostanie. Obowiązywała natomiast opłata za korzystanie z parkingu, z zastrzeżeniem, że mieszkańcy gminy mogą wyrobić kartę darmowego wjazdu.

Zmiany dotyczyć będą nie tylko parkingu przy Błękitnej Lagunie. Bezpośrednio przy hali sportowej ma zostać uruchomiony parkometr. Kierowcy korzystający z tej przestrzeni będą musieli udać się do kasy samoobsługowej i pobrać bilet.

Zamówienie "Dostawa systemu poboru opłat na parkingu wraz z montażem" dla Siechnickiej Inwestycyjnej Spółki Komunalnej w Siechnicach realizuje firma Propark.

  • Więcej
  • w kategorii inne