Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
24.08.2021

Policja w Siechnicach: Seria zatrzymań osób posiadających narkotyki

Policjanci z komisariatu przy ulicy Jana Pawła II w ciągu dwóch dni zatrzymali 3 mężczyzn w wieku 17, 21 i 30 lat naruszających przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. To, co łączyło mieszkańców gminy Siechnice to posiadanie narkotyków. Każdy z nich miał przy sobie po kilka porcji handlowych środków zabronionych. Zgodnie z aktualnymi przepisami ich posiadanie może wiązać się z karą pozbawienia wolności w wysokości nawet 3 lat.

Siechnice: Policja w Siechnicach: Seria zatrzymań osób posiadających narkotyki
fot. ilustracyjna

W przeciągu tylko dwóch dni jeden patrol z Siechnic zatrzymał 3 mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające.

Pierwszy z nich, 17-letni mieszkaniec Nadolic Wielkich, spędzał czas wraz z dwoma kolegami na terenie szkoły w Dobrzykowicach. Młody mężczyzna posiadał przy sobie susz roślinny, którym po przetestowaniu okazała się być marihuana.

Kilka godzin później ten sam patrol również w podwrocławskich Dobrzykowicach zatrzymał do kontroli drogowej kierującego osobową Toyotą. 21-latek siedzący za kierownicą próbował schować pod fotelem szklany słoik. Policjanci ujawnili w nim kilka porcji handlowych marihuany, a w szczerej rozmowie mężczyzna wyznał, że przed kontrolą też ją zażywał. Policjanci zabezpieczyli środki zabronione i zatrzymali prawo jazdy 21-latka. Mężczyzna z kajdankami na rękach w towarzystwie policjantów został przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Trzeci z mężczyzn spędzał wolny czas siedząc na ławce przy jednym ze stawów w Chrząstawie Wielkiej. Kiedy zauważył policjantów, zaczął się nerwowo zachowywać, a było to spowodowane posiadaniem środków odurzających. Kontrola funkcjonariuszy z Siechnic pozwoliła na ujawnienie kilku porcji handlowych amfetaminy.

Zgodnie z aktualnymi przepisami, mężczyznom może grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Kierujący Toyotą odpowie także za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających. O ich najbliższej przyszłości zadecyduje sąd.

mat. prasowy KMP we Wrocławiu

  • Więcej
  • w kategorii inne