Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
23.10.2021

Centrum Kultury: Cykl spotkań teatralnych dla dzieci

Centrum Kultury w Siechnicach zaprasza dzieci w wieku 4-8 lat na cykl spotkań z teatrem. Wspólnie z "Klubowym Teatrzykiem" odkryjcie magię teatru i zabawy. Na wydarzenia obowiązują bilety.

Siechnice: Centrum Kultury: Cykl spotkań teatralnych dla dzieci

Przedstawienia odbędą się w dniach: 29 października, 5 listopada i 3 grudnia w Klubie Słońce w Radwanicach przy ul. Kolejowej 8. Obowiązują wejściówki, które można nabyć online lub stacjonarnie w Klubie Słońce.
 

piątek, 29 października 2021 roku, godz. 18:00 - 18:45, "Dlaczego Odra wylewa?" Legendy dolnośląskie

Viadrusa, boga rzeki Odry, najczęściej spotkać można w przybrzeżnych szuwarach. Jego życie płynie wolno, jak wody rzeki, którą włada. Czasem, aby zabić nudę, gra z rakami w bierki, urządza wyścigi z wąsatymi sumami lub bawi się z zielonymi okoniami w berka. Niezbyt urodziwy i nieco już podstarzały Viadrus wciąż też bardzo lubi flirtować, a naiwnym dziewczętom za buziaka obiecuje ukryte na dnie rzeki wielkie skarby. Ludzie opowiadają, że tylko jeden raz bóg Odry naprawdę się zakochał. Co wyniknie z tej niezwykłej sytuacji i dlaczego, do dziś dzień, Odra czasem wylewa swe wody poza koryto rzeki – dzieci dowiedzą się z pierwszej części.

piątek, 5 listopada 2021 roku, godz. 18:00 - 18:45, "Mieszko I"

Jest to spektakl, który w wesoły oraz przystępny dla najmłodszych widzów, sposób ukazuje jak wyglądał początek naszego państwa. Jest to historia Siemomysła władcy polan, który oddaje swoją władzę synowi Mieszkowi. Mieszko pragnie zjednoczyć wszystkie okoliczne ludy, aby mogło powstać wielkie państwo jednak według starych legend za mokradłami istnieje naród którym rządzi okrutny władca i który może w tym wszystkim przeszkodzić. Mieszko wysyła swojego giermka aby poznał jakie zamiary ma okrutny władca. Wtedy splot zabawnych zdarzeń sprawia, że Mieszko dzięki swojemu pomocnikowi osiąga swój cel i tworzy państwo Polan.

piątek, 3 grudnia 2021 roku, godz. 18:00 - 18:45, "Ślady Mikołaja" – Muzobajka

Poznajcie Gajusza. Najmądrzejszego z krasnali. Mądrego prawie tak bardzo jak jego prapradziadek, który jako pierwszy staną na księżycu. Krasnala, którego chęć rozwiązania zagadki o Świętym Mikołaju doprowadzi do pewnej smutnej dziewczynki…Ślady Mikołaja to wzruszająca opowieść o otwarciu się na drugiego człowieka doprawiona szczyptą humoru.

opis przedstawień: mat. Organizatora