Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
19.03.2022

Program Profilaktyki Raka Piersi. Bezpłatna mammografia

LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku 50 - 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Systematyczna mammografia umożliwia wykrycie na bardzo wczesnym etapie rozwoju zmian w piersiach. Nie są one często wyczuwalne podczas samokontroli lub badań palpacyjnych, dlatego wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Siechnice: Program Profilaktyki Raka Piersi. Bezpłatna mammografia

Zbadać się będzie można w mobilnej pracowni mammograficznej, która znajdować się będzie na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Siechnicach (ul. Jana Pawła II 12) w poniedziałek, 4 kwietnia 2022 roku w godz. 10:00 - 16:00.

Darmowe badania obejmą ubezpieczone Panie w wieku od 50 do 69 lat oraz te, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie zostały objęte pacjentki, które mają zdiagnozowane już zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Do wykonania badań nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Aby wziąć w nich udział należy się wcześniej zarejestrować pod numerem 58 666 24 44 lub wypełnić formularz na stronie internetowej.

W związku z pandemią koronawirusa na badanie należy się stawić o czasie uzgodnionym podczas rejestracji a podczas niego mieć maseczkę ochronną.