Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 03-03-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
4.07.2022

Bezpieczeństwo w wakacje i nie tylko. Dzielnicowi z Siechnic odwiedzili dzieci z przedszkola i żłobka

Sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre. W ostatnich dniach przed wakacjami Policjanci z Siechnic odwiedzili podopiecznych z przedszkola i żłobka w Zębicach. Spotkanie z dzielnicowymi to atrakcja, ale także lekcja, która ma szansę zapaść w pamięć dzieci na dłużej. Policjanci przypomnieli maluchom zasady bezpieczeństwa obowiązujące na co dzień w placówce i poza nią. Nauka ta przyda się również w okresie wakacyjnym.

Siechnice: Bezpieczeństwo w wakacje i nie tylko. Dzielnicowi z Siechnic odwiedzili dzieci z przedszkola i żłobka
fot. KMP we Wrocławiu

Bezpieczeństwa warto uczyć już od najmłodszych lat. Policjanci z Siechnic zostali zaproszeni na spotkanie z dziećmi z przedszkola i żłobka w Zębicach. Nie jest łatwo dostosować formę spotkania do tak młodego grona odbiorców, szczególnie gdy chodzi o tak poważne sprawy jak bezpieczeństwo. Sądząc po aktywności i zainteresowaniu dzieci ta sztuka udała się lokalnym policjantom. To nie pierwsze takie spotkanie, a planowane są kolejne.

Funkcjonariusze mówili m.in. o sytuacjach, w których należy przechodzić przez jezdnie oraz tych, w których kategorycznie jest to zabronione. Najmłodsi bez wahania odpowiadali, że przez jezdnię przechodzimy wyłącznie wtedy, gdy na sygnalizatorze wyświetla się światło zielone i nie nadjeżdża żaden pojazd. Policjanci przypomnieli o zasadach przechodzenia przez przejście dla pieszych. Sprawdzali również wiedzę najmłodszych w tych tematach w formie konkursu. - informuje KMP we Wrocławiu.

Podczas spotkania przypomniano również jak zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi. To ważne szczególnie podczas wakacji, gdzie podczas wyjazdów trafiamy do nowych miejsc. Zasada ograniczonego zaufania jest tu kluczowa. Policjanci zaznaczyli, aby dzieci same pod żadnym pozorem nie brały żadnych rzeczy od obcych, nie odchodziły z nimi, nie wsiadały do ich aut.

Warto podkreślić, że dzięki takim spotkaniom dzieci nabierają zaufania do policji i łatwiej będzie im zwrócić się z prośbą o pomoc do osoby w granatowym mundurze. W przypadku problemów policjant zawsze pomoże znaleźć rozwiązanie.

Po rozmowie przyszedł czas na wspólne oglądanie radiowozu. Dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia za kierownicą policyjnego samochodu. Dzielnicowi podarowali również uczestnikom kolorowanki edukacyjne.

Fot. KMP we Wrocławiu / dolnoslaska.policja.gov.pl