Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
18.05.2022

Bezpłatne badania cytologiczne w Siechnicach [zmiana terminu]

Cytologia to badanie, które pozwala na wykrycie raka szyjki macicy we wczesnej, bezobjawowej postaci. Z takiego bezpłatnego badania będzie można skorzystać już niedługo w Siechnicach w cytobusie - mobilnym gabinecie położnej. Profilaktyka jest bardzo ważna, dlatego zachęcamy mieszkanki do skorzystania z oferty bezpłatnych badań.

Aktualizacja (26.05.2022): Wizyta cytobusu została odwołana, badania zostaną przeniesiony na inny termin, o którym poinformuje organizator. Problemy spowodowane są awarią mobilnego gabinetu.

---

Z darmowego badania cytologicznego skorzystać będą mogły Mieszkanki Gminy Siechnice i okolic w wieku 25-59 lat, które przez 3 ostatnie lata nie korzystały z profilaktycznej cytologii w ramach Programu Przesiewowego. Badanie wykonywać będą specjalistki z Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu. Jeśli wynik u którejś z Pań będzie nieprawidłowy to telefonicznie będzie ona o tym informowana i kierowana na kolejne badania diagnostyczne.

Rejestracja możliwa jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 14:00 pod numerem telefonu (71) 368 96 47.

Cytobus stacjonować będzie na placu przed Urzędem Miejskim w Siechnicach, ul. Jana Pawła II 12 w niedzielę, 29 maja 2022 roku od godz. 9:00 (wizyta cytobusu została odwołana z powodu awarii mobilnego gabinetu; badania odbędą się w innym terminie).

Projekt realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we współpracy z Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu.