Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
2.12.2021

Budowa multimodalnych węzłów przesiadkowych zakończona

Możemy już korzystać z dwóch znaczących dla mieszkańców Siechnic i okolic inwestycji. Węzły multimodalne, bo o nich mowa, mają usprawnić codzienne korzystanie z komunikacji zbiorowej. Zobacz jak zmieniło się otoczenie dworców kolejowych.

Siechnice: Budowa multimodalnych węzłów przesiadkowych zakończona
fot. Sylwester Bartnik / mat. pras. UM Siechnice

Od czasu remontu dworców kolejowych w 2018 roku wciąż rośnie zainteresowanie mieszkańców gminy Siechnice tym rodzajem transportu. Odnowione stacje w Siechnicach i Świętej Katarzynie przyciągnęły podróżnych, którzy mogli dzięki nim wygodnie dostać się do szkoły czy miejsca pracy. Nowa inwestycja sprawi, że poprawi się komfort i jakość podróży, pozwalając na szybką i wygodną przesiadkę między pociągiem, autobusem, rowerem czy samochodem.
 

Ważne udogodnienia dla podróżnych

W ramach finansowanej częściowo ze środków UE inwestycji powstało kilka ważnych udogodnień. W pobliżu stacji znajduje się teraz nowy parking samochodowy, do tego pojawiła się też zadaszona przestrzeń, w której można zostawić rowery. Infrastruktura w pobliżu węzłów została gruntownie odnowiona. Wybudowano nowe drogi dojazdowe do stacji, rondo, system monitoringu miejskiego, zatoki autobusowe, a także oświetlenie uliczne. Wymogiem Unii powstała również stacja do ładowania samochodów elektrycznych w ramach działań prośrodowiskowych.

Inwestycja powstała na bazie projektu "Promowania strategii niskoemisyjnych na terenie gminy Siechnice". Dofinansowanie odbyło się w ramach "Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2010 (PO IiŚ 2014-2020)" w ramach Osi priorytetowej VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach, Działanie 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach.

Procedury odbiorowe obydwu inwestycji rozpoczęły się 22 listopada 2021 r. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 13 milionów złotych, z czego 9 milionów pokrył fundusz Unii Europejskiej pozyskany przez gminę.

Na podstawie mat. pras. UM Siechnice,
fot. Sylwester Bartnik