Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
17.02.2022

Trwają konsultacje rozkładu jazdy pociągów

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego organizuje badania opinii społecznej dotyczące rozkładu jazdy pociągów. Zgłoszenia można składać do 20 lutego 2022 roku. Wnioski, uwagi i sugestie będą brane pod uwagę podczas tworzenia oferty przewozowej.

Siechnice: Trwają konsultacje rozkładu jazdy pociągów
fot. Stacja Kolejowa w Siechnicach

To już kolejna edycja badań opinii społecznej przed wprowadzeniem nowych rozkładów jazdy. Obecnie trwające konsultacje będą brane pod uwagę podczas przygotowania harmonogramu kursowania pociągów od 11 grudnia 2022 roku.

Wnioski, uwagi i sugestie należy przesyłać w formie elektronicznej, na specjalnie przygotowanym formularzu, na adres [email protected] W tytule wiadomości należy wpisać "Badanie opinii społecznej RJP 2022/2023".

Oprócz postulatów w ankiecie zostaniemy zapytani o okoliczności korzystania z kolei - na jakim odcinku podróżujemy, jak często oraz w jakim celu (do pracy, szkoły, turystycznie).

Jak zaznacza organizator, na przyszły kształt kolejowej oferty przewozowej wpływać będzie szereg czynników, jak choćby wysokość środków finansowych w dyspozycji UMWD, zasoby taborowe i personalne przewoźników, dostępność infrastruktury i jej stan, możliwości zapewnienia oferty odpowiedniej do popytu i oczekiwań podróżnych oraz uzgodnienia z sąsiednimi organizatorami na liniach stycznych z innymi województwami.

Nie będą rozpatrywane wnioski anonimowe, niekompletne, ogólnikowe, oraz dotyczące zakresu innych organizatorów transportu kolejowego. Nie można wnosić uwag dot. połączeń Intercity, TLK, międzynarodowych. Również stan taboru, jakość linii kolejowych i dworców są poza zakresem konsultacji.
 

11 mln pasażerów Kolei Dolnośląskich w 2021 roku

W minionym roku Koleje Dolnośląskie zwiększyły liczbę pasażerów o ponad 20 procent względem ubiegłego roku. To prawie tyle, ile wynosiły rekordy przed pandemią.

Cały czas odczuwamy skutki pandemii, która towarzyszy nam od początków 2020 roku. Jednak wynik za ubiegły rok pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość. Z myślą o pasażerach wzbogacamy ofertę, co – jak widać – przynosi efekty. W minionym roku na tory wyjechały nasze pierwsze pociągi hybrydowe, uruchomiliśmy pierwsze połączenie Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych i wprowadziliśmy kolejny kanał sprzedaży biletów – podkreśla Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.