Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
7.05.2017

Multimodalne węzły przesiadkowe w Siechnicach i Św. Katarzynie [wizualizacje]

Zapowiadana przebudowa budynków dworców w Gminie Siechnice to tylko część działań mających na celu zwiększenie dostępności i atrakcyjności komunikacji kolejowej. W obrębie stacji w Siechnicach oraz Świętej Katarzynie powstaną multimodalne węzły przesiadkowe. Zobacz jak zmieni się otoczenie dworców.

Siechnice: Multimodalne węzły przesiadkowe w Siechnicach i Św. Katarzynie [wizualizacje]

Budowa węzłów będzie powiązana z przebudową układu drogowego oraz budową peronów autobusowych, które mają ułatwić przesiadanie się między różnymi środkami komunikacji. Przy obu stacjach kolejowych zostaną wybudowane parkingi dla samochodów, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, stojaki na rowery oraz zamykana wiata rowerowa. Całość będzie monitorowana, chroniona, z ułatwieniami dla osób niepełnosprawnych i systemem informacji pasażerskiej.

Zobacz też: Przebudowa dworców kolejowych w Siechnicach, Świętej Katarzynie i Żernikach Wrocławskich – Smardzowie

Gmina prowadzi także zaawansowane rozmowy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego, które mają na celu znaczące zwiększenie liczby pociągów, które obsługują połączenia w naszej Gminie do stolicy Dolnego Śląska.

Inwestycje te mają na celu wdrożenie rozwiązań, które mają w ciągu najbliższych lat zachęcić Mieszkańców gminy Siechnice dojeżdżających do miejsc pracy lub szkół zlokalizowanych we Wrocławiu, do zmiany przyzwyczajeń i korzystania w codziennych dojazdach głównie z kolei aglomeracyjnej.