Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-01-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
29.07.2019

Ostrzeżenia meteo: Upał i burze z gradem [radar]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia dotyczące sytuacji meteorologicznej na terenie dolnego śląska, powiatu wrocławskiego. Oprócz upałów możemy spodziewać się burz z gradem. Zobacz aktualną sytuację burzową na radarze wyładowań.

Ostrzeżenie drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) o upale obowiązuje do wtorku, 30 lipca do godziny 20:00. Temperatura w dzień może wynosić nawet 33°C.

W godzinach popołudniowych i nocnych w poniedziałek przewiduje się również wystąpienie burz z gradem. Ostrzeżenie drugiego stopnia mówi o możliwych burzach z opadami deszczu od 20 mm do 35 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami może wystąpić grad. Choć ostrzeżenie obowiązuje do północy z poniedziałku na wtorek, orientacyjna prognoza zagrożeń przewiduje burze aż do środy.

Jak zachować się podczas burzy czy upału? Wybrane zasady przedstawione zostały na grafikach Rządowego Centrum Bezpieczeństwa:

Poziom drugi ostrzeżenia w trzystopniowej skali oznacza, że zjawiska meteorologiczne mogą zagrozić zdrowiu i życiu mieszkańców oraz spowodować duże straty materialne. Niewykluczone są zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu - mogą wystąpić utrudnienia w ruchu ulicznym czy brak prądu. Szczególnie zalecana jest duża ostrożność, śledzenie komunikatów i dostosowanie swoich planów do warunków pogodowych.

Poniżej prezentujemy mapę wyładowań atmosferycznych na terenie całego kraju (odśwież stronę aby zaktualizować, źródło: pl.blitzortung.org)

Zobacz też: Działo przeciwgradowe w Siechnicach

Źródła:
Regionalny System Ostrzegania,
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa,
mapa: pl.blitzortung.org

Wczytuję komentarze...