Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 01-12-2020
Termy Jakuba w Oławie
1.07.2019

Ostrzeżenie meteo: Upał i burze z gradem [radar]

W dniu dzisiejszym na terenie powiatu wrocławskiego obowiązują dwa ostrzeżenia meteorologiczne. Pierwsze z nich dotyczy upałów - do 33°C. Po godzinie 15:00 natomiast mogą wystąpić burze z gradem, intensywnymi opadami deszczu oraz silnymi porywami wiatru. Sytuację burzową można śledzić na żywo na radarze.

Ostrzeżenie o burzach dotyczy województwa dolnośląskiego, powiatów: dzierżoniowskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, oławskiego, strzelińskiego, świdnickiego, Wałbrzycha, wałbrzyskiego, wrocławskiego i ząbkowickiego. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad (punktowo duży 3-6cm).

Ostrzeżenie obowiązuje w poniedziałek, 1.07.2019 r. od godziny 15:00 do północy. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk IMGW szacuje na 80%.

Stopień drugi ostrzeżenia (na trzystopniowej skali) oznacza, że przewiduje się niebezpieczne zjawiska meteorologiczne powodujące straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się również zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu, takich jak utrudnienia w ruchu ulicznym czy brak prądu. Szczególnie zalecana jest duża ostrożność, śledzenie komunikatów i dostosowanie planów do warunków pogodowych.

Poniżej prezentujemy mapę wyładowań atmosferycznych na terenie całego kraju (odśwież stronę aby zaktualizować, źródło: pl.blitzortung.org)

Źródło mapy: pl.blitzortung.org
Źródło komunikatu i infografika: Regionalny System Ostrzegania

Wczytuję komentarze...