Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 11-05-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
12.06.2019

RCB ostrzega przed burzami z gradem. Zobacz radar wyładowań [mapa]

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert dotyczący zagrożenia meteorologicznego. Wieczorem i w nocy 12 czerwca (środa) może wystąpić bardzo silny wiatr, burze i grad. Zalecana jest szczególna ostrożność.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o burzach z gradem i intensywnych opadach deszczu na obszarze m.in. powiatu wrocławskiego. Prognozowane są burze z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Komunikaty dotyczą sytuacji pogodowej w środę - wieczorem i w nocy.

Ostrzeżenie ma stopień 2 w trzystopniowej skali, co oznacza, że niebezpieczne zjawiska meteorologiczne mogą spowodować duże straty materialne oraz zagrozić zdrowiu i życiu mieszkańców. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu, takich jak utrudnienia w ruchu ulicznym czy brak prądu. Szczególnie zalecana jest duża ostrożność, śledzenie komunikatów i dostosowanie planów do warunków pogodowych.

Takie ostrzeżenie wysyłane jest przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa:

Komunikat RCB:
Uwaga! Wieczorem i w nocy (12/06) bardzo silny wiatr, burze i grad. Mozliwe przerwy w dostawie pradu. Nie chowaj sie pod drzewami. Jesli mozesz - zostan w domu.

Poniżej prezentujemy mapę wyładowań atmosferycznych na terenie całego kraju. Kolorem białym oznaczone są najnowsze wyładowania. Odśwież stronę aby zaktualizować, źródło: pl.blitzortung.org:


Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina również, jak należy zachować się podczas burzy:

Źródło mapy: pl.blitzortung.org
Źródło komunikatu: Regionalny System Ostrzegania oraz RCB

Wczytuję komentarze...