Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-09-2020
Termy Jakuba w Oławie
15.06.2019

Ostrzenie meteo: Burze z gradem. Radar wyładowań online [mapa]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o burzach z gradem, intensywnych opadach deszczu i silnym wietrze. Komunikaty dotyczą sytuacji pogodowej w sobotę (15 czerwca) na znacznym obszarze Polski - m.in. w województwie dolnośląskim, powiecie wrocławskim. Wyładowania atmosferyczne można zobaczyć na mapie radarowej.

Przewidywane jest wystąpienie burz z opadami deszczu (do 40 mm) oraz porywami wiatru do 80 km/h, lokalnie możliwe porywy do 100 km/h. Miejscami może spaść grad, punktowo nawet o średnicy 5 cm. Ostrzeżenie ważne jest od 15.06, godz. 16:00 do północy. Prawdopodobieństwo oszacowano na 80%.

Poziom drugi ostrzeżenia (w trzystopniowej skali) oznacza, że niebezpieczne zjawiska meteorologiczne mogą spowodować duże straty materialne oraz zagrozić zdrowiu i życiu mieszkańców. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu, takich jak utrudnienia w ruchu ulicznym czy brak prądu. Szczególnie zalecana jest duża ostrożność, śledzenie komunikatów i dostosowanie planów do warunków pogodowych.

Poniżej prezentujemy mapę wyładowań atmosferycznych na terenie całego kraju (odśwież stronę aby zaktualizować, źródło: pl.blitzortung.org)

Źródło mapy: pl.blitzortung.org
Źródło komunikatu: Regionalny System Ostrzegania

Wczytuję komentarze...