Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
22.12.2023

Aleja Wielkiej Wyspy – otwarcie długo wyczekiwanej inwestycji

Już jutro (23.12.2023) Wrocław otworzy Aleję Wielkiej Wyspy (AWW), inwestycję, która jest kluczowa dla poprawy komunikacji we wschodniej części miasta. Długo wyczekiwany projekt, realizowany przez firmę Banimex Sp. z o.o. połączy węzeł na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ul. Krakowskiej z Biskupinem i Sępolnem.

Siechnice: Aleja Wielkiej Wyspy – otwarcie długo wyczekiwanej inwestycji

Budowa AWW, która kosztowała ponad 260 milionów złotych, to efekt prac, które rozpoczęły się już w grudniu 2020 roku. Aleja o długości 3,4 km łączy Krzyki z Biskupinem i Sępolnem, stając się ważnym elementem miejskiej infrastruktury. 

Mosty i przeprawy – kluczowe elementy AWW

Projekt AWW zawiera duże inżynieryjne rozwiązania, w tym budowę mostów nad Odrą i Oławą. Najbardziej skomplikowaną częścią inwestycji jest 700-metrowa przeprawa nad Odrą, która połączyła południową część miasta z Biskupinem i Sępolnem. Drugi most, o długości 350 metrów nad Oławą, wymagał usunięcia starego gazociągu.

Ekologia i przyroda

Aleja Wielkiej Wyspy kładzie duży nacisk na ekologię, oferując ścieżki rowerowe o łącznej długości 9,5 km oraz 12,5 km chodników (otwarte będą w późniejszym terminie). Dodatkowo, inwestycja przewiduje ochronę okolicznej przyrody poprzez montaż ekranów oraz specjalnych przejść dla płazów.

Udogodnienia pasażerów MPK

Przystanki MPK znajdą się w pobliżu nowych wiaduktów, co znacząco ułatwi komunikację miejską. Zmiany tras autobusów MPK, w tym linii 143, znacząco ułatwią dotarcie na Wielką Wyspę od strony Przedmieścia Oławskiego. Planowane są dalsze ulepszenia w zakresie komunikacji miejskiej, gdy tylko pojawią się nowe możliwości przewozowe. - czytamy w serwisie WeWro.pl

Wyjątkowe wydarzenie dla Wrocławia

Otwarcie Alei Wielkiej Wyspy, planowane na 23 grudnia 2023 roku niewątpliwie wpłynie na jakość komunikacji w tej części Wrocławia i otworzy nowe możliwości w przemieszczaniu się między Krzykami a Biskupinem i Sępolnem. Najbliższe miesiące zweryfikują jak bardzo AWW ułatwi codzienną komunikację w tym rejonie miasta

Artykuł we współpracy z: Wewro.pl - Co się dzieje we Wrocławiu