Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-04-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
23.06.2019

Ochrona na Błękitnej Lagunie w Siechnicach

Gmina Siechnice oraz Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna sp. z o.o. zdecydowały o wprowadzeniu ochrony na terenie kąpieliska Błękitna Laguna. Profesjonalna firma ma czuwać nad przestrzeganiem regulaminu i porządku na obiekcie. Wprowadzenie ochrony to efekt m.in. przeprowadzonych w ubiegłym roku konsultacji społecznych.

Pracownicy firmy ochroniarskiej dbać będą o przestrzeganie zapisów regulaminu obiektu, w którym zakazuje się m.in. spożywania alkoholu, zanieczyszczania wody i plaży, grillowania w miejscach niedozwolonych, wjazdu pojazdami mechanicznymi na teren wypoczynkowy czy zakłócania porządku publicznego. O zasadach korzystania z kąpieliska w obecnym sezonie pisaliśmy w artykule na początku maja. Obiekt chroniony ma być również poza godzinami otwarcia, aby uniknąć aktów dewastacji i kradzieży.

Kąpielisko strzeżone jest od minionego weekendu. Jak informuje zarządca "Błękitnej Laguny" ochrona wprowadzona została w związku ze zgłoszeniami o nieprzestrzeganiu regulaminu oraz na podstawie wyników ubiegłorocznych konsultacji.
 

Konsultacje społeczne po kradzieży sprzętu ratowników i aktach wandalizmu

Urząd Miejski w Siechnicach w 2018 roku prowadził konsultacje społeczne dotyczące Błękitnej Laguny. Już wtedy informowano, że mają one związek z licznymi przypadkami dewastacji oraz naruszeniami regulaminu kąpieliska. Głośnym echem, również w ogólnopolskich mediach odbiła się informacja o kradzieży sprzętu ratowników. W tamtym okresie wandale zniszczyli też sprzęt dopiero co uruchomionej wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych.

W konsultacjach oprócz pytań o opłaty pojawiły się pytania o bezpieczeństwo obiektu. Ponad połowa uczestników opowiedziała się za wprowadzeniem ochrony kąpieliska. Również w odpowiedziach na pytanie o propozycje usprawnień funkcjonowania "Błękitnej Laguny" pojawiły się postulaty zwiększenia bezpieczeństwa na kąpielisku poprzez np. wprowadzenie patroli policji, straży miejskiej czy kontrolę osób wchodzących na kąpielisko.

Konsultacje były przeprowadzane drogą mailową w dniach 24 sierpnia do 15 października 2018 r. Wzięły w nich udział 43 osoby zameldowane w Gminie Siechnice oraz 3 osoby spoza terenu gminy.

Zobacz też:

  • Więcej
  • w kategorii inne
Wczytuję komentarze...