Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 20-04-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
30.06.2019

Błękitna Laguna w Faktach TVN. Zobacz film

Kąpielisko Błękitna Laguna stało się bohaterem materiału informacyjnego telewizji TVN. W ubiegłym tygodniu reporterzy stacji gościli na naszym kąpielisku, które stało się pretekstem do omówienia kwestii bezpieczeństwa. Zamieszczamy link do materiału i przypominamy o zasadach wakacyjnego wypoczynku nad wodą.

Z badań wynika, że tylko 10% naszego społeczeństwa deklaruje, że potrafi pływać. Można od razu założyć, że część z tych deklaracji jest nadinterpretacją własnych możliwości. W maju tego roku utopiły się 62 osoby, w czerwcu już 100, a to przecież dopiero początek wakacji. Około 90% osób, które do tej pory utonęło to mężczyźni. Dlaczego akurat ta grupa? Winna jest brawura, przecenienie swoich możliwości, często też alkohol. Wystarczy piwo, upał i gwałtowne zderzenie z zimną jeszcze wodą, by organizm odmówił posłuszeństwa.

Inną kwestią jest lekceważenie przez kąpiących się znaków ostrzegawczych zabraniających kąpieli lub przekraczanie przez nich granic bezpiecznego kąpieliska. Pływanie na materacu dostarcza ogromnej przyjemności, ale jakże łatwo stracić kontrolę nad prądami i poddać się podmuchom wiatru. Potem niewiele trzeba, by kąpiel zakończyła się nieszczęściem.

W materiale Faktów wspomniano również ubiegłoroczną tragedię, która wydarzyła się na Błękitnej Lagunie.

Przejdź do materiału video klikając w link poniżej:


fot. screen fakty.tvn24.pl

  • Więcej
  • w kategorii inne
Wczytuję komentarze...