Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
14.05.2023

Najpiękniejsze polskie pieśni z XIX stulecia - zaproszenie na koncert plenerowy

Śpiewnik domowy na wynos! to wydarzenie w ramach cyklu "Siechnickie Koncerty", organizowanego przez Operetkę Wrocławską oraz Centrum Kultury w Siechnicach. Podczas plenerowego koncertu na rynku w Siechnicach mieszkańcy usłyszą powszechnie znane kompozycje z dawnych lat. Koncert uświetni występ Tancerzy Teatru Scena Kamienica.

Siechnice: Najpiękniejsze polskie pieśni z XIX stulecia - zaproszenie na koncert plenerowy

Plenerowy koncert odbędzie się w czwartek, 8 czerwca 2023 r. o godzinie 18:00, na placu przed Urzędem Miejskim w Siechnicach.

Podczas koncertu zaprezentowane będą polskie pieśni z XIX wieku, w tym zarówno popularne, jak i mniej znane melodie. Repertuar wydarzenia obejmuje utwory ze Śpiewnika Domowego Stanisława Moniuszki oraz pieśni innych romantycznych polskich kompozytorów.

Aranżacje pieśni Moniuszki zostały przygotowane przez uznanego pianistę Ivana Zhukova, a występy będą wzbogacone miniaturami fortepianowymi w wykonaniu Tancerzy Teatru Scena Kamienica.

Słuchacze będą mieli okazję posłuchać takich znanych pieśni jak "Znasz-li ten kraj", "Hulanka", "Życzenie", "Dwie Zorze", "Krakowiaczek", "Chochlik", "Kum i Kuma", "Prząśniczka", "Dziad i Baba", "Złota rybka". Koncerty poprowadzi Maciej Michałkowski, a na scenie pojawią się Liza Wesołowska - sopran, Tomasz Maleszewski - tenor i Damian Domalewski - tenor.

Poniżej prezentujemy plakat wydarzenia: