Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Dni Siechnic 2023: Znamy gwiazdy i termin

Centrum Kultury w Siechnicach zaprezentowało gwiazdy, które wystąpią na tegorocznych Dniach Siechnic. Na scenie pojawią się Wilki, Kobranocka, Borys LBD i zespół MIG. Znamy również termin imprezy.

Siechnice: Dni Siechnic 2023: Znamy gwiazdy i termin
fot. Dni Siechnic 2022

Tegoroczne święto miasta odbędzie się w pierwszy weekend czerwca (2-3.06.2023). Na scenie zagrają zespoły Wilki, Kobranocka, MIG oraz Borys LBD. Oprócz koncertów przed nami wiele imprez towarzyszących - pełny program zostanie zaprezentowany w najbliższych dniach.


Kobranocka

Zespół Kobranocka powstał w 1985 roku w Toruniu. Grupa w swojej muzyce łączy rock z elementami punku. Liderem zespołu od początku jego istnienia jest Andrzej „Kobra” Kraiński. Największe przeboje Kobranocki to m.in. "Kocham cię jak Irlandię" czy "I nikomu nie wolno się z tego śmiać". Zespół zyskał popularność dzięki energetycznym koncertom i wyrazistemu stylowi muzycznemu i niebanalnym metaforom.


Wilki

Wilki to polski zespół rockowy założony w 1991 roku. Głównym wokalistą i liderem grupy jest Robert Gawliński. Zespół gra muzykę z pogranicza rocka i popu, z charakterystycznym brzmieniem gitar elektrycznych. Do największych hitów Wilków należą utwory "Baśka", "Na zawsze i na wieczność", "Son of the blue sky". Zespół cieszy się dużą popularnością w Polsce i ma na swoim koncie wiele wydanych albumów oraz koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą.


Zespół M.I.G

Zespół M.I.G. to czwórka rodzeństwa Dorota, Marek, Krzysiek i Sławek Gwiazdowscy. Grupa powstała w 2000 roku, gdy ukazała się ich pierwsza autorska piosenka "Czy to prawda". Zespół koncertuje w Polsce i za granicą, a jego utwory disco polo osiągają dziesiątki milionów wyświetleń w YouTube.


Borys LBD

Borys LBD to artysta i producent muzyczny z Koszalina. W początkowym okresie swojej kariery tworzył głównie muzykę hip-hopową. Z czasem eksperymentował z różnymi stylami, podażając w kierunku muzyki o rozrywkowym charakterze, z nutą przesmiewczych, zaskakujących zabaw słownych. W 2017 roku wydał płytę "LBD1", która była podsumowaniem jego dwuletnich działań w branży muzycznej.


Zobacz też: