Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
27.04.2023

Oławska Majówka... już za chwilę

Tradycyjnie kto tylko może w pierwszy majówkowy weekend piknikuje i odpoczywa. Taka już nasza polska tradycja. Centrum Sztuki w Oławie wraz z Urzędem Miejskim w Oławie zapraszają do Oławy na tereny zielone za Ośrodkiem Kultury (ul. 11 Listopada 27) na Oławską Majówkę. Strefa muzyki i relaksu, ciekawe smaki kulinarne, beztroskie lenistwo na wygodnych leżakach czekać będą na naszych gości od 29 kwietnia do 2 maja. Zachęcamy do integracji i odpoczynku przy niebanalnych dźwiękach koncertów na żywo.

Siechnice: Oławska Majówka... już za chwilę

Rozpoczynamy 29 kwietnia, gdzie na scenie plenerowej odbędą się eliminacje muzyczne w ramach konkursu Letnia Scena Muzyczna 2023. W tym roku o udział w wakacyjnym finale powalczy 12 artystów/zespołów m.in. z Opola, Wrocławia, Oleśnicy i Oławy. 30 Kwietnia na scenie wystąpią: Dj Grzegorz, Dj Fudzis, następnie ubiegłoroczny finalista Letniej Sceny Muzycznej - WGWC. Niedzielne występy zamknie kultowy Sztywny Pal Azji. 

Kolejnego dnia - 1 maja, na scenie zobaczymy zespół Kasztelan i spółka – cover band grający utwory z repertuaru legendarnej grupy "Dżem", następnie Natalię Podwin - półfinalistkę V Edycji Voice of Poland, z najnowszym projektem - "Tribute to Amy Winehouse" - muzycznym hołdem złożonym jednej z najwybitniejszych wokalistek XXI wieku. 

2 maja “Oławska Majówka” rozpocznie się na oławskim Skate Parku, gdzie prezentowane będą ciekawe i kolorowe prace graffiti. Popołudniową porą będziemy podziwiać występ jazdy na hulajnodze w wykonaniu Bartka Listka, dodatkowym smaczkiem jest możliwość wzięcia udziału w konkursie na najlepszy trick na hulajnodze wyczynowej. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 12 i od 12 lat w górę. Część muzyczna imprezy odbędzie się wieczorem na terenach zielonych Ośrodka Kultury przy Momo Chillout Bar. Zapraszamy na koncerty hip-hopowe dolnośląskiej sceny muzycznej: KLIMA MC x EMATEI DUCH, WGWC, POEMATIK, GĄBKA, BARON. Od godziny 21:30 rozpocznie się set DJ – ski DJ FUDZIS-a. Rapowe koncerty w przeróżnym stylu, zabawa słowem, niebanalne flow, mocne i energiczne brzmienia zdominują w tym dniu scenę na terenach zielonych Ośrodka Kultury.

W dniu 3 maja zapraszamy na Rynek na "Oławskiego Poloneza" do którego poprowadzi Zespół Pieśni i Tańca "Porębiok".
Od 29 kwietnia do 3 maja na terenie Miasteczka dla najmłodszych czekać będzie strefa rekreacyjna czyli wesołe miasteczko, a w nim: karuzela bajkowa, duża zjeżdżalnia, ruchoma zjeżdżalnia połykacz, zjeżdżalnia z torem przeszkód - piernikowy domek oraz cymbergaje.
Strefa gastronomiczna będzie inauguracją tegorocznej działalności Momo Chillout Bar, a barowy asortyment urozmaicą foodtrucki znanych i lubianych firm: Pasibus, Irish Chips, Zgofrowani... nie zabraknie lodów, popcornu i waty cukrowej. Miłym dodatkiem będą lokalne, rzemieślnicze browary Cześć Brat i Mintaka.

Artykuł CK Oława