Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
7.05.2023

Siechnickie Koncerty - Kiepuriada na wynos!

Centrum Kultury w Siechnicach wraz z Operetką Wrocławską zapraszają na koncert piosenek i arii z polskich filmów przedwojennych, musicali, operetek i wodewili. Wykonawcy zaprezentują znane utwory z tamtego okresu, takie jak "Brunetki, blondynki", "Mów do mnie jeszcze", "Pokochaj mnie" czy "Jaśminowy walc". Wieczór wypełniony będzie anegdotami i wspomnieniami z życia Marthy Eggerth i Jana Kiepury.

Siechnice: Siechnickie Koncerty - Kiepuriada na wynos!

Koncert "Kiepuriada", który odbędzie się 11 maja 2023 roku o godzinie 18:00 w klubie Relaks, w Centrum Kultury w Siechnicach to wieczór poświęcony polskiej muzyce filmowej, operetkowej, musicalowej z okresu międzywojennego. Wykonawcami będą Mariola Augustyn (wokal Martha Egghert), Tomasz Maleszewski (wokal Jan Kiepura) oraz Damian Domalewski (wokal Władysław Ladis). Na scenie wystąpią tancerze Teatru Scena Kamienica, a spotkanie poprowadzi Maciej Michałkowski. Wstęp wolny.

W trakcie koncertu usłyszymy takie utwory, jak "Brunetki, blondynki", "Mów do mnie jeszcze", "Pokochaj mnie", "Jaśminowy walc", "Lata 20 miał mój dziad" i "Ninon", a także wiele innych piosenek i arii.

Wieczór Kiepurowski to nie tylko muzyczna podróż w czasie, ale również opowieść o życiu i karierze Egghert i Kiepury, wzbogacona o anegdoty i wspomnienia. Marta Egghert była węgierską divą operetkową, która wraz z Janem Kiepurą zyskała sławę wykonując największe przeboje dwudziestolecia międzywojennego.

Podczas koncertu publiczność będzie mogła wziąć udział w wykonaniu jednego z największych przebojów wszech czasów, "Usta milczą, dusza śpiewa". Dzięki rekonstrukcji cyfrowej nagrania audio, emisja utworu pozwoli na połączenie okresu blisko 100 lat, w którym żyła para artystów i dzisiejszych czasów.

Koncert KIEPURIADA to wydarzenie nie tylko dla miłośników muzyki i sztuki, ale również dla wszystkich, którzy chcą poczuć klimat tamtych czasów i zanurzyć się w niezapomnianych utworach, które do dziś zachwycają swoim pięknem i kunsztem wykonania.

Siechnickie Koncerty to inicjatywa kulturalna, która jest kontynuacją Festiwalu Muzycznego Powiatu Wrocławskiego w Siechnicach. Wydarzenie to ma na celu aktywizowanie społeczności Gminy Siechnice. Tegoroczna edycja obejmuje dwa wydarzenia - opisywany Koncert Kiepurowski oraz Śpiewnik Domowy na wynos!, podczas którego zabrzmią najpiękniejsze polskie pieśni z XIX wieku.