Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 20-01-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
1.10.2019

Konsultacje dla Mieszkańców. Programy Czyste powietrze i Mój prąd

Urząd Miejski w Siechnicach organizuje indywidualne konsultacje dla Mieszkańców dotyczące uzyskania dotacji w ramach programów rządowych "Czyste powietrze" i "Mój prąd". Zobacz szczegóły.

Siechnice: Konsultacje dla Mieszkańców. Programy Czyste powietrze i Mój prąd
fot. mat. promocyjne programu "Czyste powietrze"

Indywidualne konsultacje odbywać się będą w czwartek, 3 października 2019 roku w godz. 8:30 - 15:00 (z przerwą w godz. 12:00 - 12:30) w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Jana Pawła II 12 na parterze, obok kancelarii.

Zakres konsultacji:

  • działania / ulgi termomodernizacyjne (m.in. wymiana nieekologicznych urządzeń grzewczych lub zakup nowych źródeł ciepła, docieplenie budynku, zakup i wymiana stolarki okiennej, drzwiowej) i wymiana pieców dla właścicieli domów jednorodzinnych – program "Czyste powietrze",
  • dopłata do instalacji fotowoltaicznych – program "Mój prąd".

"Czyste powietrze" to program kierowany do osób fizycznych, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery w budownictwie jednorodzinnym. Więcej informacji: https://www.nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze.

"Mój Prąd" to unikatowy na taką skalę w Polsce projekt poświęcony wsparciu rozwoju energetyki prosumenckiej, w szczególności wsparcia segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych. Realizowane działania mają znacząco przyczynić się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej, poprawy jakości powietrza i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego. Więcej o programie: https://nfosigw.gov.pl/moj-prad.

Konsultacji udzielać będzie Doradca Energetyczny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu - Pan Piotr Ner.

Wczytuję komentarze...