Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2021
Pomysł na prezent - mapa gwiazd
Reklama w serwisie · Kup banner online
23.01.2020

Konkurs Naukowy E(x)plory. Odkryj w sobie naukową pasję!

Trwa rekrutacja do Konkursu Naukowego E(x)plory wspierającego młode talenty naukowe. Może się do niego zgłosić każda osoba w wieku od 13 do 20 lat, która ma pomysł na projekt badawczy. Autorzy najlepszych z nich zostaną nagrodzeni m.in. stypendiami naukowymi i wyjazdami zagranicznymi. Wyróżnienia przyznawane są zarówno w skali ogólnopolskiej, jak i regionalnej w trakcie Festiwalu Nauki, który na Dolnym Śląsku odbywa się we Wrocławskim Parku Technologicznym (WPT). Do udziału w konkursie można zgłaszać projekty do 31 styczna!

Siechnice: Konkurs Naukowy E(x)plory. Odkryj w sobie naukową pasję!
fot. mat. Organizatora

Konkurs Naukowy E(x)plory organizowany jest już po raz ósmy. Został stworzony z myślą o młodzieży, która pasjonuje się nauką i chce rozwijać swoje badawcze zainteresowania. Daje on unikalną szansę na zaprezentowanie swoich pomysłów i spotkanie osób, które pomogą w ich rozwoju. Składa się z trzech etapów – naboru zgłoszeń, regionalnych eliminacji i krajowego finału.

Obecnie trwa pierwszy etap konkursu – młodzi naukowcy mogą przesyłać swoje aplikacje przez formularz dostępny na stronie internetowej E(x)plory. W ubiegłym roku zgłoszonych zostało niemal 180 projektów! Ponad 140 zostało zakwalifikowanych do regionalnych eliminacji. Odbywają się one w 5 miastach, w tym we Wrocławiu. – Regionalny etap Konkursu E(x)plory, połączony z Festiwalem Nauki, odbywa się we Wrocławskim Parku Technologicznym od 2015 roku. W poprzedniej edycji o przejście do krajowego etapu walczyło 29 ambitnych projektów, wśród których znalazł się np. analizator jakości wody basenowej czy rowerowy system ostrzegania dla osób niesłyszących – opowiada Agnieszka Pałys, prezes Fundacji Pro Mathematica.

Regionalny etap E(x)plorów odbędzie się we Wrocławiu wiosną 2020 roku już po raz szósty. Jego gospodarzami będą Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Wrocławskiego Parku Technologicznego PRO MATHEMATICA. Finał Konkursu odbywa się z kolei w październiku w trakcie Gdynia E(xplory) Week. Wyłaniane są w jego trakcie najlepsze pomysły, których autorzy są nagradzani stypendiami w wysokości 10 000, 7 000 i 5 000 tysięcy złotych, stypendiami specjalnymi lub stażami od partnerów konkursu oraz wyjazdami na najbardziej prestiżowe zagraniczne konkursy naukowe dla młodzieży.


Nie czekaj, zgłoś się!

Przyjmowanie aplikacji konkursowych trwa do 31.01.2020 roku. Można zgłosić nowatorski projekty naukowy z każdej dziedziny i pracować nad nim indywidualnie lub w zespole składającym się z maksymalnie 4 osób. Projekt musi mieć swojego opiekuna np. nauczyciela czy rodzica wspierającego uczestników.

W ubiegłym roku zwyciężył projekt Anny Skierskiej, szczecińskiej licealistki, która opracowała zmodyfikowane nanokrystaliczne ogniwo słoneczne – Mamy nadzieję, że w tym roku wśród laureatów znajdzie się przedstawiciel dolnośląskiej młodzieży. Mamy wiele talentów wartych odkrycia i nagrodzenia, dlatego zachęcam do przesyłania zgłoszeń do konkursu. Już teraz trzymamy kciuki za ich sukcesy – podsumowuje Agnieszka Pałys.

Konkurs to również okazja do pokazania swojego pomysłu w gronie wspierającym talenty naukowe. Zachęcamy młodych zdolnych Mieszkańców Siechnic do podjęcia wyzwania! Więcej informacji o rekrutacji znajduje się na stronie www.explory.pl.

Materiały Organizatora

Wczytuję komentarze...