Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
16.10.2022

Spotkanie konsultacyjne dot. kolei dużych prędkości do CPK

W najbliższą środę odbędzie się spotkanie dotyczące odcinka kolei dużych prędkości biegnącego przez Siechnice. To kolejne konsultacje prowadzone w ramach projektu budowy linii na odcinku Łódź - Sieradz Północny - Kępno - Czernica - Wrocław Główny. Na spotkaniu prezentowane będą nowe informacje dotyczące inwestycji - dwa miesiące temu spółka CPK ogłosiła wybór rekomendowanego wariantu biegnącego przez Siechnice.

Siechnice: Spotkanie konsultacyjne dot. kolei dużych prędkości do CPK

Celem spotkań z mieszkańcami danych regionów jest udzielenie wyczerpujących informacji na temat inwestycji, możliwych planów i rozwiązań oraz wysłuchanie opinii mieszkańców i przedstawicieli jednostek samorządowych.

Obecnie procedowany jest wariant W51, o wyborze którego pisaliśmy w artykule CPK: Wybrano rekomendowany wariant odcinka Kolei Dużych Prędkości przecinający gminę Siechnice. Jego przebieg według spółki CPK przewiduje najmniejszą liczbę kolizji z istniejącą zabudową spośród wszystkich analizowanych tras. Jednocześnie władze Siechnic zgłaszają zastrzeżenia i obawy związane z ingerencją w obszary Natura 2000 w rejonie lasów między Siechnicami a Czernicą.

Spotkanie z mieszkańcami gminy Siechnice odbędzie się w środę, 19 października 2022 r. godz. 18:00 w Karczmie "Katarzyna", ul. Główna 28, Święta Katarzyna.

Pełną, interaktywną mapę wariantu 51 można zobaczyć na stronie spółki Centralny Port Komunikacyjny. Spotkania przeprowadza firma MultiConsult Polska. Poniżej zamieszczamy treść broszury informacyjnej: