Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
15.12.2021

Fotograficzne podsumowanie minionych tygodni

Podsumowanie listopada i początku grudnia w kadrach. Pierwszy śnieg, obchody Święta Niepodległości, demontaż telebimu z Urzędu Miejskiego, prace konkursowe na rewitalizację elektrociepłowni, zakończenie budowy multimodalnych węzłów, mikołajki i inne - zobacz przegląd zdjęć.

Siechnice: Fotograficzne podsumowanie minionych tygodni

Płatne parkingi przy hali sportowej i Błękitnej Lagunie

Na parkingach przy stadionie lekkoatletycznym (niedaleko kąpieliska Błękitna Laguna) oraz hali sportowej w Siechnicach od 1 grudnia 2021 roku uruchomiony został automatyczny system poboru opłat za parkowanie. Według zapewnień Urzędu Miejskiego Mieszkańcy Gminy mogą korzystać z parkingów nieodpłatnie.


Mikołajki w Siechnicach

W tym roku spotkaliśmy się na siechnickim rynku by wspólnie powitać Mikołaja i rozświetlić choinkę. Wśród atrakcji tego dnia m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy, koncert Alicji Janosz i występy artystyczne.


Obchody Święta Niepodległości 2021 w Siechnicach

Uroczysta Msza Święta, przemarsz pod Ratusz, odśpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie orkiestry Hanys Band - tak wyglądało wspólne świętowanie tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w Siechnicach w czwartek, 11 listopada.


Rewitalizacja elektrociepłowni w Siechnicach. Konkurs na projekty rozstrzygnięty

Konkurs na najlepsze propozycje rewitalizacji Elektrociepłowni Czechnica w Siechnicach został rozstrzygnięty. Laureaci, studenci Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, przygotowali oryginalne projekty zmian w ponad stuletnim kompleksie. Wśród propozycji był m.in. trzygwiazdkowy hotel, zespół basenowy czy centrum wystawienniczo-multimedialne. Pozostaje mieć nadzieję, że kreatywność młodych architektów w parze z zaangażowaniem władz lokalnych oraz Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. sprawią, że Elektrociepłownia w Siechnicach zyska nowe życie.


Demontaż telebimu z budynku Urzędu Miejskiego


Pożar domu w Siechnicach

W środę, 24 listopada w Siechnicach wybuchł pożar w budynku przy ul. Piastów Śląskich (tuż obok skrzyżowania z ul. Szkolną). W działaniach gaśniczych brało udział osiem jednostek strażackich - z Siechnic, Świętej Katarzyny i Wrocławia. Obecnie prowadzona jest zbiórka funduszy na odbudowę domu.

fot. Jacek Goj, własne


Pierwszy śnieg w tym sezonie

W piątek, 26 listopada, pierwszy raz tej jesieni spadł śnieg. 

Zakończenie budowy multimodalnych węzłów przesiadkowych

W listopadzie rozpoczęły się procedury odbiorowe dwóch ważnych inwestycji w gminie Siechnice. Budowa multimodalnych węzłów przesiadkowych korsztowała ponad 13 mln. złotych.


Osunięcie się samochodu ciężarowego z nasypu przy wiadukcie w Siechnicach


Konkurs dla naszych Czytelników

W listopadzie na naszym profilu na Facebooku organizowaliśmy konkurs, w którym do wygrania były książki Adriana Kwiatkowskiego "Przykazania grzeszników". Podpisane przez autora egzemplarze trafiły do zwycięzców. Jeszcze raz gratulujemy! Zachęcamy do przeczytania naszego wywiadu z mieszkańcem Siechnic.

  • Więcej
  • w kategorii inne