Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 11-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
20.03.2019

Dofinansowanie wymiany kotłów – uwaga na oszustów

Trwa przygotowywanie projektu dotacji na wymianę kotłów i pieców na ekologiczne i tańsze w eksploatacji urządzenia. W ubiegłym roku odbyło się spotkanie konsultacyjne oraz przeprowadzono ankietę wśród zainteresowanych mieszkańców. Organizatorzy ostrzegają przed firmami, które oferują pozyskanie dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach projektu, który jest dopiero na etapie przygotowywania.

Siechnice: Dofinansowanie wymiany kotłów – uwaga na oszustów

Na terenie Dolnego Śląska pojawiły się firmy i fundacje, które proponują pomoc w uzyskaniu dotacji. W obecnej chwili nie są znane kryteria oraz warunki konkursów na dotacje dla mieszkańców - stąd podpisywanie umów w ramach grantów z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO WD, Działanie 3.3.e) może być próbą oszustwa. W razie wątpliwości pytania należy kierować do urzędu gminy.

Decyzja o tym do których gmin i w jakich kwotach popłyną środki z dofinansowania powinna zapaść w październiku bieżącego roku.

Zobacz też:

W dniu 22.03.2019 odbędzie się również spotkanie w ramach innego projektu proekologicznego - "Czyste Powietrze". Zachęcamy do udziału - więcej informacji: Program Czyste Powietrze – zaproszenie na spotkanie

Wczytuję komentarze...