Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 03-06-2020
Termy Jakuba w Oławie
19.10.2018

Dofinansowanie wymiany kotłów i pieców - ankieta online

Mieszkańcy Siechnic mogą ubiegać się o dofinansowanie wymiany starych, nieekologicznych kotłów i pieców na ekologiczne i tańsze w eksploatacji urządzenia. Gmina prowadzi starania o pozyskanie środków zewnętrznych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Udostępniona została ankieta, w której możemy zadeklarować chęć przystąpienia do programu.

Siechnice: Dofinansowanie wymiany kotłów i pieców - ankieta online

O dofinansowaniu wymiany kotłów pisaliśmy w artykule pod koniec września. Wsparcie mogłyby pokryć nawet w 85% koszty inwestycji w zakresie wymiany źródeł ciepła w budynku jednorodzinnym, bliźniaku lub zabudowie szeregowej. Dofinansowana byłaby m. in. wymiana urządzeń na tańsze w eksploatacji pompy ciepła, montaż instalacji gazowych czy realizacja przyłącza do sieci ciepłowniczej.

Dnia 3 października odbyło się spotkanie z zainteresowanymi mieszkańcami, gdzie przedstawione zostały szczegółowe informacje na temat programu.

Do dnia 26 października dostępna będzie ankieta dotycząca programu - znajdziemy ją pod adresem cieplo.cte.fea.pl. W formularzu należy podać m. in. informacje o budynku, w którym ma zostać przeprowadzona inwestycja (tytuł prawny, liczba osób zamieszkujących, powierzchnia ogrzewana, rok budowy, opis obecnej instalacji grzewczej) oraz o planowanej modernizacji (preferowane rozwiązania).

Deklaracja służy do zgłoszenia gotowości do partycypacji w projekcie. Warunkiem realizacji projektu na terenie gminy będzie uzyskanie dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Zebranie informacji z ankiet umożliwi oszacowanie zapotrzebowania na wymianę kotłów/pieców i tym samym pozwoli na realne ustalenie zapotrzebowania na środki i złożenie wniosku o dotację. Przesłanie deklaracji nie jest jednoznaczne z uzyskaniem dofinansowania.

Zobacz też: Alert smogowy dla Siechnic

Wczytuję komentarze...