Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 05-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
29.09.2018

Dofinansowanie wymiany nieekologicznych kotłów i pieców

Gmina Siechnice zapowiada starania o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na dofinansowanie zakupu i montażu nowoczesnych instalacji grzewczych. Dofinansowanie ułatwiłoby mieszkańcom, właścicielom budynków jednorodzinnych wymianę starych, nieekologicznych kotłów i pieców na ekologiczne i tańsze w eksploatacji urządzenia.

Siechnice: Dofinansowanie wymiany nieekologicznych kotłów i pieców

Środki, o których mowa mogłyby pokryć nawet w 85% koszty inwestycji - co w przeliczeniu na realną kwotę wynosi od około 15 do 40 tysięcy złotych. Wspierane byłyby m. in. wymiany urządzeń na tańsze w eksploatacji pompy ciepła, montaż instalacji gazowych czy realizacje przyłącza do sieci ciepłowniczej.

Gmina informuje, że starania prowadzone są razem z innymi dolnośląskimi gminami oraz organizacją inzyniersko-projektową Centrum Technologii Energetycznych. Obecnie Urząd ocenia skalę zainteresowania i rozpoznaje potrzeby mieszkańców, następnie będzie opracowywana dokumentacja projektowa w celu uzyskania środków z RPO. 

Dnia 3 października (środa) o godzinie 17:30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Siechnicach odbędzie się spotkanie informacyjne, podczas którego podane zostaną szczegóły programu. W trakcie zebrania będzie można zadeklarować chęć uzyskania dotacji. Na spotkaniu poruszone zostaną m. in. takie kwestie jak wybór instalacji grzewczych (pompy ciepła, instalacje gazowe, przyłączenie do sieci ciepłowniczej), warunki udziału w projekcie, prawa i obowiązki grantobiorców. 

Zobacz też: Alert smogowy dla Siechnic

Wczytuję komentarze...