Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 11-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
19.03.2019

Gratka dla kinomanów: filmowe pokazy specjalne w Kinie Odra w Oławie

Kino Odra w Oławie zaprasza na pokazy specjalne filmów: "Vice", "Oni" oraz "Wieś pływających krów".

Siechnice: Gratka dla kinomanów: filmowe pokazy specjalne w Kinie Odra w Oławie

"Vice" to film w reżyserii Adama McKaya, twórcy świetnego "The Big Short". Reżyser po raz kolejny bierze na warsztat mroczną stronę Stanów Zjednoczonych, opowiadając historię Dicka Cheneya – jedną z najbarwniejszych person w historii amerykańskiej polityki i jego kontrowersyjną karierę polityczną. Nagrodzona m.in. Oscarem, Złotym Globem, statuetką BAFTA historia człowieka, który przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy – wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha. Film jest do zobaczenia w piątek 22 marca o godz. 20:15 w kinie Odra w Oławie.

Na prośbę widzów, pozostając w klimacie polityki bliższej nam Europy, pokażemy włosko-francuską produkcję Paolo Sorrentino "Oni". Bawiąc się biografią byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego, milionera i potentata medialnego, Sorrentino opowiada o zepsuciu, korupcji oraz odwiecznym mariażu seksu i władzy. A przede wszystkim o "dworze" chciwych pochlebców, jaki wyhodował wokół siebie jeden z najbardziej skompromitowanych współczesnych polityków. Tytułowi "Oni" to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. W Kinie Odra w Oławie odbędą się 2 pokazy - w poniedziałek 25 marca oraz w środę 27 marca o godz. 20:15.

Jednorazowe pokazy specjalne zakończy dokument "Wieś pływających krów" w reżyserii Katarzyny Trzaski. Trójka uduchowionych i ekologicznie świadomych młodych Berlińczyków w ramach wakacyjnej wyprawy, a także poszukiwań miejsc, gdzie ludzie żyją w zgodzie z naturą, zwiedza wschód Polski i trafia na malutką podlaską wieś, gdzie wynajmują stary drewniany dom bez żadnych wygód od miejscowego gospodarza, zajmującego się hodowlą krów i produkcją mleka - pana Stanisława. Film w zabawny sposób opowiada o poszukiwaniu utopijnej jedności z naturą i przygląda się modnym obecnie trendom na tzw.: "zdrowe życie w zgodzie z naturą". Czy poszukiwania zdrowego i ekologicznie świadomego pożywienia nie jest tylko modą zamożnych mieszkańców dużych miast? Co się wydarzy gdy bardzo szczytne poglądy młodych Berlińczyków zderzą się z twardą prozą wiejskiego życia? "Wieś pływających krów" do obejrzenia w czwartek 28 marca o godz. 18:00 w kinie Odra w Oławie.

Wczytuję komentarze...