Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Bieg uliczny w Siechnicach - utrudnienia w komunikacji podczas imprezy

Już w najbliższy weekend odbędzie się jedna z największych sportowych imprez w Siechnicach. Po raz jedenasty zawodnicy ruszą na trasę biegu ulicznego. Tak duże wydarzenie to nie tylko sportowe emocje ale również wyzwanie logistyczne. Należy przygotować się na utrudnienia w ruchu - organizator zapowiada zamknięcie wybranych ulic w czasie imprezy. Nie będzie kursować komunikacja miejska.

Siechnice: Bieg uliczny w Siechnicach - utrudnienia w komunikacji podczas imprezy
fot. Zabezpieczenie biegu ulicznego w Siechnicach

Bieg uliczny "Kogeneracja Biegaj w Siechnicach" odbędzie się w sobotę, 19 czerwca. Zawodnicy wystartują o godzinie 19:00 (5 km) oraz 20:00 (10 km) z terenów rekreacyjnych przy Hali Sportowej.

Utrudnienia w ruchu planowane są w godzinach 18:30 - 21:30 w rejonie biegu, tj. przy ul. Księżnej Anny z Przemyślidów, Fabrycznej, Kolejowej, Szkolnej, Kościelnej, Jarzębinowej, Staszica, Kwiatkowskiego, Henryka III oraz ul. Sportowej.


Trasa biegu, fot. OpenStreetMap / Traseo / Pro-run.pl

Jak informuje organizator w godzinach biegu powyżej wskazane ulice zostaną częściowo lub w całości wyłączone z ruchu. Wszędzie gdzie tylko to możliwe prowadzony będzie ruch wahadłowy przez odpowiednie służby - czytamy w komunikacie Pro Run Wrocław.

W trakcie biegu zmianie ulegnie kursowanie autobusów linii 800, 810 i 820 (komunikacja odbywać się będzie do ul. Opolskiej). Pełny opis utrudnień w Siechnickiej Komunikacji Publicznej dostępny jest na stronie Dolnośląskich Linii Autobusowych.

Na trasie nad bezpieczeństwem uczestników i porządkiem czuwać będą Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna oraz wolontariusze. Organizatorzy dokładają starań aby zawody były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców.

Więcej o samej imprezie pisaliśmy w zapowiedzi - Biegaj w Siechnicach wraca po roku przerwy. Zapisy, program, trasa.
 

Zobacz też: