Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
24.05.2021

Wirtualny spacer po kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach

Street View to funkcja map Google, która prezentuje panoramiczne widoki z poziomu ulicy i pozwala na wirtualne podróżowanie po wielu miejscach na świecie. W bazie dostępne są także sferyczne zdjęcia obiektów. Wśród budynków, do których możemy wirtualnie wejść znajduje się kościół pw. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach.

Siechnice: Wirtualny spacer po kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach

Zdjęcia wewnątrz kościoła w Siechnicach pochodzą z 2019 roku. Klikając w wybrane miejsca możemy przemieszczać się po budynku. Przeciągając kursor możemy się rozglądać, a używając rolki myszki - przybliżać. Kliknij tutaj aby przejść do pełnego widoku w mapach Google.

 
Pierwszym samodzielnym wikariuszem parafii w Siechnicach był ks. Edward Wilk. 23 lutego 1971 roku władze wojewódzkie wydały pozwolenie na budowę kościoła w Siechnicach (pierwsze wydane na Dolnym Śląsku przez władze komunistyczne). 

Rok później odbył się konkurs wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich na projekt obiektu - pierwsze miejsce z prawem realizacji projektu otrzymał inż. arch. Tadeusz Szukała. Budowę świątyni rozpoczęto w 1973 roku.

Street View w Siechnicach

Wirtualny spacer Street View obejmuje również swoim zasięgiem wybrane ulice Siechnic. Na chwilę obecną większość zdjęć pochodzi z 2013 roku. Jest jednak szansa na aktualizację - od marca do października bieżącego roku samochody Google wykonywać będą fotografie wielu polskich miast m.in, Wrocławia. Do podróży po ulicach Siechnic zapraszamy do działu Miejsca / Mapa / Street-View.

Zobacz też: Parafia p.w. Niepokalanego Serca NMP, informacje, zdjęcia, kalendarium