Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
25.05.2023

Bezpłatne treningi samoobrony dla kobiet

Lekcje samoobrony i (być może) wykorzystanie ich w praktyce przydają się w każdym wieku. Z tego też względu Ministerstwo Obrony Narodowej w połączeniu z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji oraz Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych postanowiło zorganizować darmowe szkolenia z samoobrony. Będą one przeznaczone dla dorosłych kobiet. Spotkania w formie szkoleń zostaną przeprowadzane w wybrane soboty i niedziele w wiosennej oraz letniej porze. Prowadzącymi będą żołnierze pełniący funkcję instruktorów. W spotkaniach będzie można wziąć udział w ośrodkach sportu i rekreacji, parkach miejskich, czy na plażach w całym kraju.

Siechnice: Bezpłatne treningi samoobrony dla kobiet

Najbliższe spotkanie będzie miało miejsce pod koniec maja. To właśnie wtedy w 16 miastach wszystkie chętne odbiorczynie będą mogły uczestniczyć w trwającym prawie 4h treningu. Jego celem będzie zapoznanie kobiet z technikami samoobrony. Spotkanie jest bezpłatne i zostanie przeprowadzone przez żołnierzy-instruktorów, którzy mają w tym zakresie odpowiednie kwalifikacje.

"Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi - REJESTRACJA
 

Realizacja spotkań w całym kraju

Z możliwości udziału w takich spotkaniach będzie można skorzystać w każdym województwie. Terminy są różne. Za każdym razem są to jednak zajęcia weekendowe rozłożone w czasie od 27 maja do 20 czerwca. W czasie zajęć kobiety zostaną nauczone podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa. Nie zabraknie także wiedzy związanej ze sposobami unikania oraz wykrywania zagrożeń.

Będzie to także doskonała okazja do poznania technik walki wręcz, które okażą się bardzo przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. Zajęcia skupią się także na praktycznej wiedzy dotyczącej zasad udzielania pierwszej pomocy, czy zasadach zachowania się w sytuacjach, kiedy stosowana będzie wobec nich przemocy fizyczna.

Jaki jest cel spotkań?

Projekt ma na celu zwracanie uwagi na obronność oraz budowanie coraz większej pewności kobiet wśród mieszkanek naszego kraju. Dla każdej z uczestniczek na zakończenie szkolenia przygotowany i wręczony zostanie także pamiątkowy certyfikat.

Będzie to także doskonała okazja do tego, by w punktach promocyjno-informacyjnych można było skorzystać z możliwości zapoznania się z kompleksową informacją o rekrutacji do Sił Zbrojnych. Nie zabraknie także możliwości rozmowy z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. Każde szkolenie zostanie zakończone wojskową grochówką.

Więcej informacji na temat cyklu tych wydarzeń można uzyskać na mediach społecznościowych oraz stronach internetowych lokalnych Wojskowych Centrów Rekrutacji.