Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-06-2021
Pomysł na prezent - mapa gwiazd
Reklama w serwisie · Kup banner online
26.12.2018

Będzie bezpieczniej na WOW? Trwa budowa sygnalizacji świetlnej

Na skrzyżowaniu Wschodniej Obwodnicy Wrocławia z drogą powiatową między Świętą Katarzyną a Zacharzycami trwa budowa sygnalizacji świetlnej. Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się w listopadzie. Powstająca sygnalizacja ma poprawić bezpieczeństwo na trudnym do przecięcia odcinku Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

Siechnice: Będzie bezpieczniej na WOW? Trwa budowa sygnalizacji świetlnej

W marcu bieżącego roku ogłoszono przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 372 (Wschodnia Obwodnica Wrocławia), a drogą powiatową nr 1937D (rejon Św. Katarzyna - Zacharzyce). Trzy miesiące później postępowanie przetargowe zostało unieważnione. W kolejnym podejściu, w lipcu udało się wyłonić wykonawcę. Budowa sygnalizacji świetlnej pierwotnie miała zakończyć się do 30 listopada 2018 roku. Jak widać na zdjęciach wykonanych pod koniec grudnia inwestycja jest jeszcze w trakcie realizacji.

Mieszkańcy okolicznych miejscowości od lat starali się nakłonić zarządcę drogi do poprawy bezpieczeństwa na opisywanym skrzyżowaniu. Od chwili oddania trasy do użytku w 2014 roku na skrzyżowaniu dochodziło do wielu stłuczek i wypadków. Po niespełna dwóch latach zarządca drogi (Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu) ograniczył prędkość do 60 km/h na niebezpiecznym odcinku, jednak to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. 

Aby przyspieszyć realizację budowy sygnalizacji świetlnej Gmina Siechnice udzieliła pomocy finansowej Województwu Dolnośląskiemu w kwocie 50 tys. zł.

Zobacz też:

Wczytuję komentarze...