Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 02-04-2020
Termy Jakuba w Oławie
5.12.2018

Zmiana rozkładów jazdy pociągów

Od 9 grudnia 2018 roku obowiązywać będą nowe rozkłady jazdy Kolei Dolnośląskich. Zmianie ulegnie także trasa pociągów przejeżdżających przez stację kolejową w Siechnicach. Dotychczas pociągi linii D7 w kierunku Wrocławia kończyły bieg na stacji Wrocław Wojnów. Przyszły rozkład obejmuje przejazdy bezpośrednie przez Wrocław do Oleśnicy, a w późniejszym terminie do Krotoszyna (woj. wielkopolskie). Jednak wybrane kursy kończyć się będą na stacji Wrocław Główny.

Siechnice: Zmiana rozkładów jazdy pociągów

Trasa linii D7: Jelcz-Laskowice -> Siechnice -> Wrocław Główny -> Oleśnica -> Krotoszyn, oraz Krotoszyn -> Oleśnica -> Wrocław Główny -> Siechnice -> Jelcz-Laskowice. Uwaga - na nowych rozkładach znalazły się również kursy, które odbywać się będą od 11 lutego 2019 roku - oznaczone są one symbolem [05].

 

Aktualne rozkłady do pobrania w serwisie Kolei Dolnośląskich.

Od października tego roku osoby podróżujące koleją mogą korzystać ze zmodernizowanych dworców w Siechnicach, Świętej Katarzynie i Smardzowie.

Gmina planuje także budowę węzłów przesiadkowych bezpośrednio przy dwóch dworcach kolejowych – w Siechnicach i Świętej Katarzynie. Zobacz projekt i wizualizacje.

Czy wiesz że? Linia kolejowa Opole-Jelcz-Wrocław uruchomiona została w roku 1909. Zobacz kalendarium Siechnic.

Wczytuję komentarze...