Miasto i Gmina Siechnice

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-01-2019
15.05.2018

Powstanie sygnalizacja świetlna na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Na skrzyżowaniu Wschodniej Obwodnicy Wrocławia z drogą powiatową między Świętą Katarzyną a Zacharzycami powstanie sygnalizacja świetlna. Po latach starań mieszkanców i samorządowców z okolicznych miejscowości udało się nakłonić zarządcę drogi do działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa kierowców i pieszych.

Siechnice: Powstanie sygnalizacja świetlna na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Fragment Wschodniej Obwodnicy Wrocławia z Siechnic do Żernik Wrocławskich oddany został do użytku w 2014 roku. Skrzyżowanie na wysokości Świętej Katarzyny i Zacharzyc okazało się być najbardziej niebezpiecznym punktem na trasie. Kierowcy korzystający na co dzień z tego odcinka drogi przyzwyczaili się do widoku stłuczek i wypadków.  Po prawie dwóch latach zarządca drogi zdecydował się jedynie na montaż znaków ograniczających prędkość do 60 km/h. 

Mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz Urząd Miejski w Siechnicach, Rady Osiedla Św. Katarzyna, Sołtys i Rada Sołecka Zacharzyc podnosili wielokrotnie temat bezpieczeństwa na źle zaprojektowanym skrzyżowaniu, szczególnie groźnym i trudnym do pokonania dla przecinających WOW. Pomimo tego, że za drogę wojewódzką odpowiada Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, a powiatową - Starostwo Powiatowe we Wrocławiu, Urząd Miejski w Siechnicach zaproponował dofinansowanie inwestycji mogących poprawić bezpieczeństwo. Po latach starań udało się przekonać DSDiK do rozpisania przetargu na wykonanie sygnalizacji. Mówiono również o budowie ronda - jednak z tego rozwiązania zrezygnowano.

Sygnalizacja świetlna ma powstać do października 2018 roku. Aby zminimalizować ryzyko powstawania korków na obwodnicy cykl świateł będzie dostosowywał się do natężenia ruchu. Powstaną przyciski dla pieszych oraz znaki świetlne ostrzegające o zbliżającym się skrzyżowaniu. Koszt inwestycji to około 500 tys złotych.

Wczytuję komentarze...