Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
18.12.2018

Przetarg na obsługę nowej komunikacji autobusowej w Siechnicach [aktualizacja]

Urząd Miejski w Siechnicach ogłosił przetarg na obsługę komunikacji autobusowej. Otwarcie ofert odbędzie się 16 stycznia - wtedy dowiemy się kto będzie świadczył usługi przewozowe w naszej gminie. Obecnie za obsługę komunikacji odpowiada konsorcjum firm DLA i Sevibus.

Aktualizacja (25.01.2019): W przetargu złożona została jedna oferta przez Dolnośląskie Linie Autobusowe S.A. Gmina unieważniła postępowanie – cena realizacji zadania przewyższała szacowaną kwotę wydatków o 1/3.

----

Gmina Siechnice poszukuje operatora na 4 kolejne lata. Nowo wybrany przewoźnik ma rozpocząć realizację umowy od 1 marca 2019 roku. Kryteriami oceny ofert w rozpisanym przetargu są cena (80%) oraz wiek autobusów (20%). Kwota jaką Gmina Siechnice zamierza przeznaczyć na opłacanie kontraktu w całym okresie obowiązywania to 12,4 mln zł.

Do zadań firmy, która wygra przetarg na “świadczenie usług przewozowych w ramach publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Siechnice” należeć będzie:

  • wykonywanie usług przewozu
  • prowadzenie sprzedaży biletów oraz kontroli
  • publikowanie informacji dla pasażera.

Do obsługi zamówienia przewoźnik ma zapewnić pojazdy nie starsze niż 10 lat (13 lat w przypadku pojazdów rezerwowych) w liczbie: 12 autobusów liniowych (6 autobusów MAXI, 2 autobusy MIDI, 4 autobusy MINI), 2 autobusy rezerwowe: (1 MAXI, 1 MINI) i 3 autobusy dodatkowe (po jednym z każdego typu).

Zmiany w komunikacji miejskiej - nowe linie autobusowe

Oprócz nowego kontraktu w przyszłym roku zmieni się także jednostka odpowiedzialna za transport publiczny. Od marca 2019 roku komunikacja międzygminna organizowana będzie samodzielnie przez Gminę Siechnice, a nie Gminę Wrocław jak dotychczas.

Urząd Miejski w Siechnicach wypracował propozycje zmian w komunikacji, które mają odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców. Wśród proponowanych usprawnień jest m. in.: dodatkowe wykorzystanie przystanków Tarnogaj i Gaj we Wrocławiu jako przystanków końcowych, integracja biletów z Kolejami Dolnośląskimi, utworzenie wewnętrznej linii dowozowej do dworca PKP w Siechnicach. Linie 9xx mają zostać zastąpione nowymi, ośmioma liniami: 800, 810, 820, 830, 840, 850, 860, 880. Planowany przebieg tras oraz szczegółowe założenia opisywaliśmy w artykule: Rewolucja w komunikacji autobusowej - zobacz projekt zmian.