Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
25.02.2021

Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa: Nie musisz przychodzić osobiście na komisariat

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to platforma wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. Serwis działa z dowolnego urządzenia z przeglądarką i dostępem do Internetu. Wystarczy kilka kliknięć i można zgłosić problem niewłaściwego parkowania, aktów wandalizmu, niszczenia zieleni, przekraczania prędkości, złej infrastruktury oraz wiele innych. W dobie panującej epidemii, lepiej pozostać w domu i wysłać anonimowe zgłoszenie przez KMZB.

Siechnice: Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa: Nie musisz przychodzić osobiście na komisariat
fot. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Jak nanieść zgłoszenie?

Wystarczy wejść na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po załadowaniu się strony zobaczymy mapę Polski. Musimy tylko kliknąć plusik w prawym dolnym rogu i wyświetlony zostanie katalog spraw, które można zgłaszać za pomocą platformy. Należą do nich między innymi: akty wandalizmu, dzikie wysypiska śmieci, nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwa infrastruktura drogowa, przekraczanie dozwolonej prędkości, grupowanie się małoletnich oraz inne kategorie (łącznie 26). Można dodać samo zgłoszenie, ale policjanci zachęcają do tego, aby opisać krótko występujący problem. Opis tekstowy może pomóc w rozpoznaniu sprawy. Opcjonalnie można również dołączyć plik w postaci zdjęcia lub krótkiego filmu.
 

Co się później dzieje z moim zgłoszeniem?

Teraz jest czas, w którym policjanci weryfikują zgłoszenie. Trafia ono do jednego z czternastu komisariatów funkcjonujących w ramach Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Sprawą zajmą się policjanci komisariatu, który obsługuje dany rejon. To lokalni policjanci najlepiej znają teren i bolączki konkretnych osiedli.

Zgłoszenie sprawdzą funkcjonariusze służby patrolowej albo dzielnicowi. Na miejscu zweryfikują prawdziwość zgłoszenia i jeśli potwierdzą występowanie zagrożenia – zmienią jego status na „potwierdzone”. Wówczas kolor naszego zgłoszenia na mapie zmieni się na czerwony. Od tego momentu policjanci rozpoczną czynności, które będą zmierzały do wyeliminowania zagrożenia.

Podjęte działania będą zależeć od konkretnej sytuacji. Jeśli na przykład mamy do czynienia z przekraczaniem prędkości, na miejscu pojawiają się policjanci wrocławskiej drogówki z miernikami prędkości i wideorejestratorami. Będą dyscyplinować kierujących, którzy w tym miejscu mają zbyt ciężką nogę. Sam widok patrolu działa na większość „uspokajająco” i auta wyraźnie zwalniają. Policjanci mogą też wdrożyć działania polegające na wnioskach o zmianę oznakowania lub o instalację progów zwalniających. Wszystkie decyzje poparte są doświadczeniem mundurowych i podejmowane są po gruntownym zbadaniu danego problemu.

Siechnice na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa również mieszkańców Siechnic. Informacje o mapie i link do systemu dostępne są zawsze w menu serwisu w kategorii Miejsca - Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa:

Zobacz więcej: Siechnice na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

na podstawie:
Materiał Prasowy,
Policja Dolnośląska

  • Więcej
  • w kategorii inne