Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
10.03.2024

Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Dolnośląskich – co nowego dla podróżnych?

Już w najbliższą niedzielę, 10 marca, pasażerowie korzystający z usług Kolei Dolnośląskich mogą spodziewać się korekt w rozkładzie jazdy. Chociaż zmiany dotyczące godzin odjazdów ze stacji w Siechnicach są nieznaczne, warto zapoznać się z nowymi rozkładami jazdy.

Siechnice: Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Dolnośląskich – co nowego dla podróżnych?

Oprócz korekt godzin odjazdów, wśród najważniejszych nowości znajdziemy bezpośrednie połączenia pomiędzy Wrocławiem a Zieloną Górą, co jest z pewnością radosną wiadomością dla wielu podróżujących. Bieżące rozkłady jazdy pociągów z Siechnic i nie tylko można zobaczyć na stronie internetowej przewoźnika - Kolei Dolnośląskich.

Co jeszcze znajdziemy w nowym rozkładzie?

Połączenie Wrocław - Zielona Góra. Historia połączeń między tymi miastami wzbogaca się o nowy rozdział. Pociągi do Zielonej Góry pojawią się na trasie po raz pierwszy od 2014 roku, kiedy to kursowały od strony Żar. "Dzięki porozumieniu zarządów województw nasze pociągi ponownie zawitają do Zielonej Góry (...) Dla naszej spółki to kolejny duży krok do przodu, a pasażerowie w tej relacji skorzystają z podróży nowoczesnym taborem" – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Przywrócenie połączenia Wrocław – Zielona Góra ma znaczenie nie tylko dla obu miast, ale również dla całego regionu, w tym Zagłębia Miedziowego. "Bezpośrednie połączenie regionalne z Zieloną Górą to również świetna wiadomość m.in. dla studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego" – podkreśla Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Warto również zaznaczyć, że Koleje Dolnośląskie nie ograniczają się jedynie do połączeń wewnątrz województwa. Biało-żółte pociągi kursują już do Czech, Niemiec, województwa wielkopolskiego, a teraz również intensywniej będą obecne w województwie lubuskim, oferując połączenia nie tylko w Nowej Soli, Żaganiu i w Żarach, ale także w Zielonej Górze.

Nadchodzące zmiany dotkną również innych tras. Na przykład od 22 kwietnia pasażerowie linii Wrocław – Szklarska Poręba muszą przygotować się na utrudnienia związane z zamknięciem tunelu na odcinku Janowice Wielkie – Wojanów. Zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza, a to trzecie i ostatnie zamknięcie tego tunelu w ramach trwających prac remontowych.

W planach są również dobre wiadomości dla miłośników podróży do naszych południowych sąsiadów, z wydłużoną relacją Sędzisław -Trutnov oraz sezonowymi połączeniami do czeskiego Skalnego Miasta. Poza tym, korekta rozkładu przyniesie więcej kursów na popularnych trasach oraz zwiększy częstotliwość przejazdów w weekendy i święta.