Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
25.06.2022

ZGK: Prace modernizacyjne w Siechnicach - możliwe przerwy w dostawie wody (27.06)

Zakład Gospodarki Komunalnej w Siechnicach Sp. z. o.o. poinformował o możliwych przerwach w dostawie lub obniżonym ciśnieniu wody w poniedziałek, 27 czerwca. Utrudnienia dotyczą mieszkańców ulicy Zacisze oraz Fieldorfa w Siechnicach. Przerwy w dostawie wody spowodowane są pracami na sieci wodociagowej.

Aktualizacja (27.06.2022): problemy mogą wystąpić również w innych miejscach Siechnic

Siechnice: ZGK: Prace modernizacyjne w Siechnicach - możliwe przerwy w dostawie wody (27.06)

Aktualizacja (27.06.2022): W dniu dzisiejszym ZGK Sp. z o.o. wydał dodatkowy komunikat o awarii, w wyniku której w dniu 27.06.2022 r. (poniedziałek) do godz. 12:30 na terenie Siechnic mogą wystąpić przerwy w dostawie wody lub obniżone ciśnienie.

---

Jak informuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Siechnicach utrudnienia (wyłączenia wody lub obniżenie ciśnienia) mogą wystąpić w trakcie prac nad siecią wodociągową, które prowadzone będą w godzinach 9:00 do 13:00 w poniedziałek, 27 czerwca. Utrudnienia dotyczą ulic Zacisze i Fieldorfa w Siechnicach.

Przypominamy również, że ZGK w Siechnicach z uwagi na suszę hydrologiczną oraz prognozowane trudności w dostarczaniu wody przez MPWiK we Wrocławiu (jednego z dostawców wody dla Siechnic) zaapelował o niepodlewanie ogródków przydomowych oraz nienapełnianie basenów przydomowych wodą z sieci wodociągowej. Spółka informuje także, że podjęła szereg działań technicznych i organizacyjnych mających za zadanie zwiększenie możliwości produkcji i dystrybucji wody na terenie gminy, jednakże są to zadania czasochłonne i przewidziane do realizacji w najbliższych miesiącach i latach.​​​​​ - czytamy w komunikacie.