Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 14-04-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
24.05.2022

Komunikat Inspektora Sanitarnego: Woda zdatna do spożycia

Na podstawie badań przeprowadzonych dnia 23 maja 2022 roku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrocławiu poinformował, że woda z wodociągu Święta Katarzyna spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Badanie zostało zaplanowane po tym, jak w ubiegłym tygodniu w wodzie wykryto bakterie z grupy coli.

Siechnice: Komunikat Inspektora Sanitarnego: Woda zdatna do spożycia

Przypomnijmy, w dniu 19 maja Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrocławiu wydał komunikat dot. warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu sieciowego Święta Katarzyna. Według zaleceń woda mogła być wykorzystywana do spożycia, przygotowywania posiłków i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia zębów wyłącznie po gotowaniu przez minimum 2 minuty.

Jak poinformował Zakład Gospodarki Komunalnej niezwłocznie przystąpiono do płukania sieci wodociągowej w rejonie ul. Kolejowej w Świętej Katarzynie. Czasowo zwiększono również poziom dezynfekcji wody.

Po ponownym badaniu przeprowadzonym w dniu 23 maja Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrocławiu stwierdził, iż woda spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294).

Oznacza to, że woda dostarczana z wodociągu sieciowego Święta Katarzyna, gm. Siechnice może być spożywana i używana do przygotowywania posiłków i potraw. Ponadto nadaje się do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych, kąpieli, mycia zębów oraz do celów sanitarnych.

Poniżej pełny komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu:

Wodociąg Święta Katarzyna zaopatruje miejscowości: Święta Katarzyna, Siechnice, Radwanice, Iwiny, Sulimów, Sulęcin oraz Grodziszów.