Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
11.09.2020

Z Męskiego Grania prosto do Oławy! Ostatnie wolne miejsca na koncert Króla

Jeśli jesteście fanami Męskiego Grania z pewnością ucieszy Was wiadomość, że gwiazda tegorocznej edycji – KRÓL już 20 września wystąpi (tym razem na żywo a nie online!) w OWE ODRA w Oławie.

Siechnice: Z Męskiego Grania prosto do Oławy! Ostatnie wolne miejsca na koncert Króla
fot. mat. organizatora

"Błażej Król to jednoosobowy fenomen. Najpierw w duecie UL/KR, a obecnie jednoosobowo sprawia, że termin "piosenka poetycka" przestaje się konotować w głowie polskiego słuchacza ze "swetrzastym" obciachem. Mieszając w jednym sosie elektronikę, ambient i wątki szeroko pojętego indie, tworzy mieszankę jedyną w swoim rodzaju..." - Jakub Żulczyk.

Płyta Roku 2019 za "Nieumiarkowania", Męskie Granie 2020 w towarzystwie Darii Zawiałow i Igora Walaszka... Jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia szturmem podbija polski rynek muzyczny. Błażej Król sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim. W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą albumów „Nielot”, „Wij” oraz “Przez Sen”. Za płytę ,,Przewijanie na Podglądzie” Król został nagrodzony ,,Mateuszem Trójki” a także nominowany do wielu nagród. Król ze swoim zespołem wystąpił na największych festiwalach i wydarzeniach muzycznych w Polsce a za ostatnią płytę ,,Nieumiarkowania”, którą promować będzie w Oławie, artysta otrzymał prestiżową nagrodę Paszporty POLITYKI. Uzasadnienie: “za dar zamykania osobistych emocji w piosenkach o atrakcyjnej, zwięzłej i melodyjnej formie. Za wyobraźnię, wierność autorskiej wizji i umiejętność przekonania do niej słuchaczy”.

Tym bardziej warto zobaczyć Artystę na żywo już 20 września o godz. 18:00 w OWE Odra w Oławie na "ekskluzywnym", bo tylko w połowie wypełnionym publicznością (ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne) koncercie.

Zapraszamy! Zostały ostatnie wolne miejsca. Przyjdź i przekonaj się sam o sile i energii polskiej muzyki! Bilety w cenie 50 zł dostępne w kasie OWE Odra i online na kultura.olawa.pl.