Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
17.11.2020

Spotkanie autorskie online z Edytą Świętek. Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Centrum Kultury w Siechnicach zaprasza na spotkanie z Edytą Świętek, autorką romansów i powieści społeczno-obyczajowych. Ze względu na zamknięcie placówek CK wydarzenie odbędzie się online.

Siechnice: Spotkanie autorskie online z Edytą Świętek. Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Z powodu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa biblioteki i kluby Centrum Kultury w Siechnicach są zamknięte. Obecne rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 6.11 mówi o ograniczeniu działalności placówek kulturalnych do 29 listopada. Nie oznacza to jednak, że w Centrum Kultury w Siechnicach nic się nie dzieje - zachęcamy do śledzenia wydarzeń i akcji w mediach społecznościowych.

Wieczór autorski z Edytą Świętek organizowany jest w ramach cyklu Dyskusyjnego Klubu Książki. Pochodząca z Krakowa pisarka jest autorką wielu książek z gatunku literatury obyczajowej i romansów.

Jest rok 1949. W małopolskiej wsi Pawlice zamieszkują zamożni gospodarze, którzy od dawna byli solą w oku najpierw okolicznego ziemiaństwa – Pawłowskich, a po II wojnie światowej przedstawicieli nowej władzy. Pomiędzy głową rodziny, Bronisławem, a Bartłomiejem Marczykiem, bratem wysoko postawionego funkcjonariusza UB, dochodzi do konfliktu. Marczyk poprzysięga zemstę. Na skutek reformy rolnej Szymczakowie tracą gospodarstwo będące owocem pracy kilku pokoleń. We wsi zostaje utworzona spółdzielnia rolnicza, której zarząd obejmuje Bartek. Mężczyzna zaprowadza własne porządki, uprzykrzając życie ograbionej z majątku rodzinie. Z braku perspektyw Bronek postanawia szukać szczęścia w świecie. Porzuca dotychczasowe życie rolnika i podejmuje pracę przy budowie Nowej Huty. Po pewnym czasie dołącza do niego młodsza siostra Julia, uciekająca przed nienawiścią Marczyka.
- Spacer Aleją Róż, Cień Burzowych Chmur, Edyta Świętek

Spotkanie autorskie z Edytą Świętek odbędzie się w czwartek, 19 listopada o godzinie 17:00. Link do transmisji na żywo pojawi się na stronie wydarzenia na Facebooku. Pytania do autorki można zadawać w trakcie spotkania lub wcześniej, wysyłając je w wiadomości do organizatora wydarzenia.

Spotkanie autorskie organizuje Biblioteka Publiczna w Świętej Katarzynie oraz Biblioteka Publiczna w Kotowicach.